امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۰۲:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107650
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 38
به گزارش گروه آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نخستین دوره آموزشی تأمین مدرسان استانی طرح شناسایی و هدایت استعدادهای برتر (شهاب)

به گزارش گروه آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نخستین دوره آموزشی تأمین مدرسان استانی طرح شناسایی و هدایت استعدادهای برتر (شهاب) طی روزهای چهارم لغایت هفتم شهریورماه با شرکت 120 نفر از مدرسین استانی طرح از سراسر کشور در پردیس نسیبه دانشگاه فرهنگیان تهران برگزار شد.

در این دوره آموزشی سر فصل‌های خلاقیت و نبوغ، روش‌های شناسایی استعداد، هوش و استعداد، هدایت در بسترهای یادگیری و یاددهی، خانواده و مشاوره توسط اساتید مبرز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش، حمیدرضا کفاش معاون پرورشی و فرهنگی و مهدی نوید ادهم دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش در روز دوم میهمان این دوره بودند.

وزیر آموزش و پرورش در قسمتی از سخنان خود در خصوص این طرح اظهار داشت: طرح شهاب همه فواید عدم جداسازی دانش‌آموزان با استعداد برتر از سایر دانش‌آموزان را در بر دارد؛ به بیان دیگر در این طرح این دانش‌آموزان هم خودشان رشد می‌کنند و هم عاملی برای رشد دیگران می‌شوند.

نخستین اجرای آزمایشی طرح شهاب در سال تحصیلی 92-91 در هفت استان کشور انجام شد و امسال این طرح با یک سال وقفه به دلیل محدودیت‌های اعتباری، با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد تومان ادامه می‌یابد که عمده این اعتبار صرف آموزش معلمان مجری طرح می‌شود.

سال جاری معلمان پایه چهارم ابتدایی در 32 منطقه آموزشی کشور در این طرح مشارکت خواهند داشت که پس از اتمام دوره آموزشی، مراحل اجرایی طرح از ابتدای سال تحصیلی 94-93 آغاز خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها