امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۹:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107658
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نودمین جلسه شورای شهر تهران امروز در حالی بصورت غیرعلنی برگزار شد که همگان در انتظار ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نودمین جلسه شورای شهر تهران امروز در حالی بصورت غیرعلنی برگزار شد که همگان در انتظار برگزاری انتخابات هیأت رئیسه این شورا بودند؛ انتخاباتی که در نهایت به جلسه روز سه‌شنبه موکول شد.

در جلسه امروز اتفاقاتی افتاد که بر اساس زمان وقوع آن آنها را از زبان اعضای شورا می‌خوانیم. این اتفاقات به شرح زیر است:

تا این لحظه در خصوص انتخاب رئیس شورای شهر صحبتی نشده است.

غلامرضا انصاری اظهار داشت: تا این لحظه هنوز برای برگزاری انتخاب رئیس و هیات رئیسه شورا تصمیم‌گیری نشده است.

وی تصریح کرد: چنانچه در جلسه امروز موضوع انتخاب رئیس و هیات رئیسه شورا مطرح شود باید با حضور رسانه‌ها این کار صورت گیرد.

تا یک ساعت دیگر انتخابات هیات رئیسه شورا در دستور کار قرار می‌گیرد

سید جمال هادیان مدیر کل روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای شهر تهران اظهار داشت: تا به این ساعت 4 موضوع در دستور کار اعضا قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: پیش‌بینی می شود تا یک‌ساعت آینده تصمیم‌گیری در خصوص برگزاری انتخابات هیات رئیسه شورای شهر تهران در دستور کار قرار بگیرد.

انتخابات هیأت رئیسه شورا قطعاً روز سه‌شنبه برگزار می‌شود

مرتضی طلایی اظهار داشت: امروز انتخابات هیأت رئیسه شورا برگزار نمی‌شود.

وی تصریح کرد: به احترام اهالی رسانه و خبرنگاران، جلسه انتخابات هیأت رئیسه شورای شهر روز سه‌شنبه و با حضور خبرنگاران برگزار می‌شود.

انتخاب ما بین خوب و خوبتر است/چمران رئیس و طلایی نایب رئیس

ابوالفضل قناعتی در پاسخ به این پرسش که آیا جلسه انتخاب هیأت رئیسه شورا امروز برگزار می‌شود یا خیر، اظهار داشت: این موضوع در دستور کار قرار دارد، اما در نهایت برای این دستور جلسه درگیری خواهد شد.

وی تصریح کرد: در جلسه امروز موضوع انتخاب هیأت رئیسه در دستور کار قرار خواهد گرفت تا مشخص شود که این جلسه به صورت علنی باشد یا غیر علنی.

عضو شورای شهر تهران اضافه کرد: من به شخصه دوست دارم رأی‌گیری امروز باشد.

وی با اشاره به اینکه رأی من آقای چمران است، گفت: انتخاب من بین خوب و خوبتر است.

وی در پاسخ به این پرسش که عملکرد هیأت رئیسه را در طول یک‌ساله چگونه ارزیابی می‌کنید، گفت: عملکرد هیأت رئیسه خوب بوده است.

قناعتی ادامه داد:‌ به هر حال باید شورا رو به جلو حرکت کند و این در حالی است که چمران در یک سال گذشته پای کلاسی نشسته است که اطلاعاتی بدست آورده و وی می‌تواند با استفاده از تجربیات گذشته خود موفق باشد.

عضو شورای شهر تهران با تاکید مجدد بر این نکته که انتخاب ما بر اساس خوب و خوبتر خواهد بود، گفت: توقعاتی که مردم از ما دارند به این نتیجه رسیدیم که باید با تیم جدیدی کار کنیم و به جلو حرکت کنیم.

وی در پایان گفت: به نظرم چمران رئیس و طلایی به عنوان نایب رئیس انتخاب شود بسیار خوب خواهد بود ضمن اینکه هیأت رئیسه نیز تغییر کند.

تشکیلاتی رای نمی‌دهم

احمد دنیامالی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران اظهار داشت: رای من به رئیس جدید شورا هنوز مشخص نیست.

وی تصریح کرد: در یک سال گذشته هیأت رئیسه تعامل خوبی را با دولت و اعضای شورای شهر داشته است و روند خوبی را طی کرده است.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران اظهار امیدواری کرد سایر اعضاء در یک فضایی آرام به کاندیدای مورد نظر خود برای نشست بر صندلی ریاست شورا رأی بدهند.

دنیامالی گفت: من برای 30 نفر از اعضاء جایگاه خاصی را در نظر دارم چرا که باید فضایی آرام همراه با رفاقت و دوستی در شورا وجود داشته باشد و بتوانیم در 3 سال آینده نیز فعالیت کنیم.

دنیامالی با اشاره به اینکه برخی از دوستان در شورا امروز عنوان کردند که مدت فعالیت رئیس و هیأت رئیسه شورا 2 سال است، گفت: قانونی در سال 84 وجود دارد که این بند را اصلاح کرده است و از آن پس به بعد مدت فعالیت رئیس و هیأت رئیسه شورا یکسال شده است.

وی گفت: آن چیزی که باید مدنظر داشته باشیم احترام به آراء اعضای شورای شهر است و باید به این نکته توجه داشته باشیم که ریاست یک ناظم و هماهنگ کننده بزرگ است.

دنیامالی گفت: متأسفانه برخی از دوستان تلقی درستی از ریاست شورا نمی‌کنند چرا که ریاست در شورا و مجلس متفاوت از ریاست در دستگاه اجرایی است و در واقع رئیس در شورا اختیارات فوق‌العاده‌ای را ندارد.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران افزود: آقای مسجدجامعی یک شخصیت فرهنگی هستند و آقای چمران نیز سابقه 10 سال ریاست در شورا را دارند و در واقع این دو نفر عزیز ما هستند و فضای شورا به گونه‌ای است که ما دو رئیس و عزیز داریم.

وی گفت: خوشبختانه دوستان ما در شورای شهر به یک بلوغ خوبی رسیده‌اند و شاهد عملکرد خوبی در شورای چهارم در یکسال گذشته بوده‌ایم و این در حالی است که ما تضارب آراء داشته‌ایم و این تضارب همراه با برکت بوده است.

دنیامالی در پایان گفت: مدت زمان فعالیت رئیس و هیأت رئیسه شورای شهر یکساله است و این را قانون می‌گوید و اگر قرار بود مدت زمان آن دو ساله باشد در سال‌های گذشته نیز باید از این قانون استفاده می‌شد.

با توجه به بررسی عملکرد شورا در یک سال گذشته ممکن است رأی بنده عوض شود

علی صابری در پاسخ به این پرسش که آیا به نظر شما جلسه انتخاب رئیس و هیأت رئیسه علنی باشد بهتر است یا خیر، گفت: به نظرم علنی باشد بهتر است اما بنده تابع نظر جمع هستم.

وی در پاسخ به این پرسش که شما به چه کسی در این دوره رأی خواهید داد، افزود: رأی باید مخفی باشد اما از آنجایی که بنده با لیست فراکسیون اصلاح‌طلبان آمده‌ام طبیعی است که در حالت عادی باید به این سمت رأی بدهم ولی ممکن است مسئله‌ای پیش بیاید و یا دفاعیاتی مطرح شود و با توجه به بررسی عملکرد شورا در یکسال گذشته رأی بنده عوض شود اما در حالت عادی این اتفاق نمی‌افتد.

وی در خصوص عملکرد هیأت رئیسه شورای شهر در یکسال گذشته، تصریح کرد: عملکرد هیأت رئیسه از جهت کدخدامنشی و رعایت اعتدال خوب بوده اما چون بنده آدم قانونگرایی هستم احساس می‌کنم که می‌توانست عملکرد هیأت رئیسه قانونمندتر باشد، منتهی قانونمندتر یک مشکل داشت و آن هم این بود که برخی‌ها ناراضی می‌شوند چرا که قانون همانند دارو تلخ است و به مزاج آدم‌ها خوش نمی‌آید.

صابری بیان داشت: متاسفانه شیوه‌های رأی‌گیری منطبق با آئین‌نامه‌ها نبوده‌است اما از لحاظ اخلاق و شیوه اداره عملکرد هیأت رئیسه خوب بوده است.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا امکان دارد هیأت رئیسه فعلی بماند، گفت: معلوم نیست.

صابری در پایان در پاسخ به این پرسش که چقدر فضای سیاسی بر انتخاب هیأت رئیسه تاثیر خواهد گذاشت، گفت: بنده یک آدم اجتماعی هستم و سیاسی نیستم و به سوالات اجتماعی پاسخ می‌دهم.

انتخابات هیأت رئیسه شورای شهر تهران سه‌شنبه برگزار می‌شود

احمد مسجد جامعی درباره نحوه انتخابات هیات رئیسه شورای اسلامی شهر تهران گفت: جلسه سه‌شنبه به دو صورت برگزار می‌شود به طوری که از ساعت 8 تا 10 اعضای شورای شهر مشورت می‌کنند و در نهایت از ساعت 10 تا 12 جلسه را‌ی‌گیری و انتخابات هیات رئیسه برگزار می‌شود. جلسه سه‌شنبه امیدواریم که به صورت علنی برگزار شود.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه برخی از اعضای شورای شهر اعتقاد دارند مدت زمان ریاست هیات رئیسه شورای شهر دو ساله است گفت: باید آئین نامه اشاره شده بررسی شود ضمن اینکه در این زمینه می‌توانیم از نظر بعضی از اعضا مانند آقای چمران و کاشانی که در گذشته در هیات رئیسه بودند استفاده کنیم.

طبق ماده 16 قانون مجلس فعالیت هیأت رئیسه یکساله است

مهدی چمران با تاکید بر اینکه در گذشته نیز جلسه انتخابات هیات رئیسه هم به صورت علنی و هم به صورت غیرعلنی برگزار شده است گفت: برای ما زمان برگزاری جلسه فرقی نمی‌کند.

وی تصریح کرد: طبق ماده 16 قانون مجلس شورای اسلامی فعالیت هیات رئیسه شورای شهر یکساله بوده و این در حالی است که تنها در دوره دوم به شورا، مدت زمان هیات رئیسه دو سال بوده است.

هیأت رئیسه شورای شهر برای یکسال دیگر ابقا شود

اسماعیل دوستی ضمن تشکر از فعالیت رئیس و هیات رئیسه شورای شهر در یکسال گذشته، اظهار داشت: در یکسال  اخیر دستاوردهای خوبی شورا داشته است.

وی تصریح کرد: اخلاق‌مداری با توجه به سلایق مختلف، مردم‌داری و تعامل شورا، شهرداری و دولت از نکات بارز هیات رئیسه شورا در یکسال گذشته است.

دوستی همچنین به رئیس شورای شهر تهران پیشنهاد داد با توجه به عملکرد هیات رئیسه یکسال دیگر افراد حاضر در این سمت ابقاء شوند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها