امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۷:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107675
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری هندی «زی نیوز»،  سفیر کابل در دهلی از اختصاص 100 میلیون دلار برای نوسازی بندر ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری هندی «زی نیوز»،  سفیر کابل در دهلی از اختصاص 100 میلیون دلار برای نوسازی بندر چابهار خبر داد.

شیدا محمد عبدالعلی گفت: «بندر چابهار در نهایت آسیای مرکزی را به جنوب آسیا مرتبط می‌کند و ما(کابل و دهلی) در اصول برای این منظور(اختصاص پول) به توافق رسیده‌ایم».

این مقام افغان با طرح جدی بودن دولت هند برای اجرای این طرح افزود: «دولت هند متعهد به اختصاص این پول شده و ما اکنون فقط منتظر کمیته فنی برای بررسی برخی موضوعات قانونی در این ارتباط هستیم».

وی با اشاره به مذاکرات ایران، افغانستان و هند برای هماهنگی مواضع گفت: «ما با دولت هند همکاری داریم و همه سه طرف توافق دارند که بندر چابهار باید تجهیز و نوسازی شود و دو کشور هند و افغانستان بتوانند با ایران تجارت بکنند".

در همین ارتباط یک مقام فدراسیون صادرات هند  پیش از این گفته بود : «چابهار مسیر جایگزینی برای تجارت با افغانستان در اختیار هند قرار می دهد؛ تبادل تجاری دوجانبه با ایران به بیش از 600 میلیون دلار رسیده است».

عبدالعلی سفیر افغانستان با اشاره به نهایی نشدن اجرای این طرح و ادامه گفتگوهای سه جانبه همچنین افزود: «جزئیات مربوط به توافق تجهیز و نوسازی بندر چابهار همچنان در حال بحث و گفتگو بین مقامات است».

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها