امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۱:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107692
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پایگاه صهیونیستی «عاروتص شوع» روز یکشنبه گزارش داد که جنگ غزه سبب تشدید معضل کاهش بودجه در کابینه ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پایگاه صهیونیستی «عاروتص شوع» روز یکشنبه گزارش داد که جنگ غزه سبب تشدید معضل کاهش بودجه در کابینه اسرائیل شده است.

کاهش شدید بودجه کابینه نتانیاهو پیش از آغاز جنگ نیز انتقادات احزاب مخالف را در قبال سیاست‌های ریاضتی به دنبال داشت، اما جنگ اخیر سبب تشدید معضل کسری بودجه شده است.

عاروتص‌شوع در این باره گزارش داده است که وزارت جنگ رژیم صهیونیستی برای جبران خسارات جنگ غزه حدود 20 میلیارد شکل (حدود 7 میلیارد دلار) نیاز دارد.

این پایگاه صهیونیستی در گزارش خود نوشت: «دولت به دنبال 1.9 میلیار دلار از بودجه دولتی برای عملیات صخره سخت (جنگ غزه) است اما انتظار می‌رود بودجه بیشتری در ماه های آتی درخواست شود از آنجایی که احتمال افزایش بودجه وزارت دفاع (جنگ) وجود دارد».

این رسانه با اشاره به طرح کاستن از بودجه‌های برخی وزارتخانه‌ها برای تامین بودجه مورد نیاز خسارات جنگ نوشت: «قرار است 1.9 میلیارد شکل از محل کاهش بودجه وزارتخانه‌هایی چون آموزش و پرورش، بهداشت و کشاورزی اخذ شود. این پول برای مخارج و هزینه‌های ناشی از جنگ در غزه استفاده خواهد شد».

  این پایگاه خبری با اشاره به اینکه مبلغ واقعی درخواستی برای جبران خسارات جنگ غزه بسیار بیشتر از 1.9 میلیارد شکل است گزارش داد: «منابع وابسته به دولت خبر دادند وزارت دفاع 20 میلیون شکل برای جایگزینی تجهیزات استفاده شده در جنگ درخواست کرده است».

خبرها درباره طرح کاهش بودجه وزارتخانه‌ها برای جبران خسارات جنگ اعتراضاتی را در میان سیاستمداران در سرزمین‌های اشغالی به دنبال داشته است.

«عاروتص شوع» نوشت: «نمایندگان احزاب اپوزیسیون در کنست به کاهش بودجه وزارتخانه‌ها (غیر از وزارت جنگ) به شدت اعتراض کردند».

«شلی یخیموویچ» از حزب کارگر در این باره گفت : «این دیوانگی است که آنها پولی که قرار بود برای فقرا و طبقه متوسط باشد را کاهش دهند.»

«زهاوا گالعون» از حزب «مرتص» هم در مورد این موضوع گفته که «فرزندان و نوه های ما همچنان مجبور به بازپرداخت کردن هزینه های عملیات صخره سخت خواهند بود.»

در همین ارتباط «یعیر لاپید» وزیر دارایی رژیم‌صهیونیستی امروز گفته بود: «ما بهای سنگینی برای عملیات در غزه پرداختیم.»

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها