امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۲:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107696
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 11
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از النشره، ‌«نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان یکشنبه شب طی سخنانی به مناسب سالگرد ربوده شدن امام موسی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از النشره، ‌«نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان یکشنبه شب طی سخنانی به مناسب سالگرد ربوده شدن امام موسی صدر گفت: «قضیه امام موسی صدر قضیه حق و حقیقت است.»

وی در ادامه افزود: «تلاش های کمیته پیگیری سرنوشت امام موسی صدر ادامه دارد.»

رئیس پارلمان لبنان تاکید کرد که در پیامی کتبی به رئیس پارلمان لیبی از وی خواستار اعتراف رسمی به ربوده شدن امام موسی صدر در اراضی لیبی شدیم.

وی با تاکید بر اینکه در قبال قضیه امام موسی صدر نمی توان ساکت بود، گفت: «موضوع امام موسی صدر عربی و اسلامی و قضیه حق است.

وی با اشاره به اینکه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری لبنان در اولویت قرار دارد، اعلام کرد که نباید کشور بدون رئیس باقی بماند و نمی تواند بدون رئیس به مسیر خود ادامه دهد.»

 

رئیس پارلمان لبنان در سالروز ربوده شدن امام موسی صدر در سخنرانی به این مناسبت تاکید کرد کمیته پیگیری سرنوشت امام موسی صدر در تلاش برای روشن شدن این مسئله است.

نبیه بری افزود: «ما از بکارگیری هیچ وسیله ای در این زمینه فروگذار نکرده ایم و همچنان بر پیمان خود برای مشخص کردن سرنوشت امام موسی صدر هستیم.»
نبیه بری رئیس پارلمان و دبیر کل جنبش امل لبنان در ادامه سخنان خود در مراسم گرامیداشت سی و ششمین سالروز ناپدید شده امام موسی صدر و دو تن از یارانش در جریان سفری رسمی به لیبی گفت: تا قبل از حل قضیه ناپدید شدن امام موسی صدر، راهی برای عادی سازی روابط با لیبی وجود ندارد.
رئیس پارلمان لبنان همچنین به موضوع تروریسم اشاره کرد و گفت: موضوع مقابله با تروریسم تنها یک مساله سیاسی و نظامی نیست بلکه یک مساله فکری نیز است.
نبیه بری تاکید کرد که برای مبارزه با تروریسم وحدت ملی در کشور ضرورت دارد.
وی تاکید کرد: آنچه که در سوریه، عراق و مصر می گذرد به لبنان مربوط می شود.
رئیس پارلمان لبنان همچنین اعلام کرد که حل سیاسی تنها راه حل برای بحران سوریه، یمن و لیبی است و برای مبارزه با تروریسم در این کشورها باید تحرکات عربی مشترک صورت بگیرد.
نبیه بری گفت: برای مهار تروریسم تکفیری در منطقه باید مانند تجاوزات اسرائیلی موضع واحدی اتخاذ شود.

با وجود گذشت سه سال از براندازی دولت مسئول ربایش امام موسی صدر در لیبی و در حالی که 36 سال از عمر این پرونده بین‌المللی می‌گذرد، هنوز نتایج ملموسی درباره سرنوشت این رهبر شیعیان لبنان به دست نیامده است. این در حالی است که خانواده وی به همراه جنبش امل در لبنان که امام موسی صدر رهبری آن را بر عهده داشت، بیشترین تلاش را برای اطلاع از کوچکترین سرنخ‌ها درباره سرنوشت امام موسی صدر به کار گرفته‌اند.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها