امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۸:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107697
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 60
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روزنامه فرانسوی فیگارو، بر اساس بیانیه منتشره از سوی وزارت کشور فرانسه، یک مرد 22 ساله چچنی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روزنامه فرانسوی فیگارو، بر اساس بیانیه منتشره از سوی وزارت کشور فرانسه، یک مرد 22 ساله چچنی مظنون به تلاش برای جذب و استخدام نیرو برای جنگیدن در کنار گروه‌های تکفیری در سوریه، امروز در فرودگاه شهر «نیس» فرانسه بازداشت شد.

بر اسا س این بیانیه، این مرد احتمالا هزینه بلیط هواپیمای یک دختر نوجوان 16 ساله را که قصد داشته عازم ترکیه و از آنجا راهی سوریه شود، پرداخته است.

طبق این گزارش، شرکت هواپیمایی ترکیه نیروهای پلیس مرزبانی فرانسه را در جریان خرید بلیط هواپیما از سوی دختر جوانی که  با یک زن محجبه همراه بوده، قرار دادند اما دختر جوان که گفته بود برای دیدن مادربزرگش به ترکیه می‌رود، نتوانست پلیس مرزی را متقاعد کند و آنها با اداره امنیت داخلی فرانسه تماس گرفتند و پس از آنکه مسئولان این اداره با پدر این دختر تماس گرفتند، وی گفت که از قصد دخترش بی اطلاع است و آشنایی در ترکیه ندارد و نهایتا نیز در چارچوب برنامه دولتی «مقابله با جهادگرایان» با خروج دخترش از کشور مخالفت کرد. 

طرح جدید دولت فرانسه برای ممانعت از پیوستن شهروندان فرانسوی به گروه‌های مسلح سوریه روز 23 آوریل گذشته از سوی وزیر کشور فرانسه ارائه شد.

طبق اعلام همین منبع، حدود 900 فرانسوی هم‌اکنون در کنار گروه‌های مسلح سوری در سوریه علیه نظام این کشور می‌جنگند.

حدود 30 نفر (فرانسوی) تاکنون در سوریه کشته شده‌اند، 180 نفر در مسیر عزیمت به این کشور هستند، حدود یکصد نفر مایل به رفتن هستند و بیش از یکصد نفر نیز در مسیر بازگشت از این کشور هستند که عده‌ زیادی از آنها را زنان و نوجوانان تشکیل می‌دهند.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها