امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۲۰:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107699
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نتایج انتخابات پارلمانی ایالتی در «ساکسون» نشان می‌دهد حزب مخالف سیاست‌های اتحادیه اروپا و همگرایی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نتایج انتخابات پارلمانی ایالتی در «ساکسون» نشان می‌دهد حزب مخالف سیاست‌های اتحادیه اروپا و همگرایی اروپایی توانست چندین کرسی بدست آورد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد: حزب «جایگزین برای آلمان» برای اولین بار توانست کرسی پارلمان ایالتی را در «ساکسونی» از آن خود کند.

نتایج پارلمانی نشان می‌دهد حزب محافظه‌کار دموکرات مسیحی به ریاست «آنگلا مرکل» (صدراعظم آلمان) پیروز این ایالت شده و 39 درصد آرا که معادل 120 کرسی است را بدست آورده است.

این نتایج نشان می‌دهد «استانیسلاو تیلیچ» نخست‌وزیر ایالت ساکسونی به حکومت خود ادامه خواهد داد، اما باید به دنبال یک شریک ائتلافی تازه باشد. شریک سابق تیلیچ تنها 3.7 درصد آرا را کسب کرده که این میزان کمتر از پنج درصد مورد نیاز برای کسب کرسی پارلمان ایالتی است.

حزب «جایگزین برای آلمان» که مخالف سیاست‌های اروپا محوری و یورو است 10 درصد آرا را کسب کرد که بر این اساس 13 یا 14 کرسی را کسب کرده است.

این حزب به ریاست «فروک پری» روی نگرانیهای رای دهندگان آلمانی درباره پناهجویان خارجی تمرکز انتخاباتی و تبلیغاتی کرده بود. این حزب در انتخابات پارلمان اروپا در ماه می هفت کرسی کسب کرده بود.

دومین برنده بزرگ انتخابات ایالت ساکسونی حزب چپ‌ها یا 18.5 درصد آرا است و پس از آن نیز حزب دموکرات با 12.6 درصد قرار دارد.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها