امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۲۳:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10770
تاریخ انتشار: ۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۵۸
تعداد بازدید: 142
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الجزیره، کنگره ملی لیبی امروز یکشنبه با رای اکثریت قاطع نمایندگان به محمد الشیخ برای تصدی مسئولیت وزارت ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الجزیره، کنگره ملی لیبی امروز یکشنبه با رای اکثریت قاطع نمایندگان به محمد الشیخ برای تصدی مسئولیت وزارت کشور رای داد تا جانشین عاشور شوایل شود که در پی تحولات امنیتی در این کشور استعفا داده بود.

124 نماینده پارلمان لیبی به الشیخ برای تصدی مقام وزیر کشور لیبی رای دادند و تنها شش نماینده رای ممتنع دادند.

الشیخ در جلسه رای گیری پارلمان طرح خود را برای استحکام امنیت در لیبی ارائه و تاکید کرد: برخی دستگاه های امنیتی کنونی در لیبی باید پابرجا بمانند تا خلا امنیتی ایجاد نشود و نهادهای امنیتی بر اساس اصول امنیت ملی و به دور از عقاید شخصی فعال شود.

وی افزود: باید بار دیگر در رابطه بین ملت و نهاد امنیتی لیبی که دچار سستی، بی اعتمادی و فریبکاری شده است اعتماد سازی شود.

گروه های مسلح ماه گذشته مقر برخی وزارتخانه ها را برای اعمال فشار بر پارلمان در تصویب قانون عزل سیاسی چهره های رژیم قذافی محاصره کرده بودند.

از سوی دیگر حملات تروریستی در بنغازی مهد قیام مردم لیبی و طرابلس همچنان ادامه دارد و این تشدید ناامنی ها به استعفای وزیر کشور لیبی منجر شد.

محمد الشیخ، وزیر کشور جدید لیبی متولد سال 1956 میلادی و فارغ التحصیل دانشکده افسری در سال 1979 است و در دستگاه پلیسی لیبی پست های مختلفی را داشته است.

محمد الشیخ با دیگر افسران و غیرنظامیان در اوایل مارس 2011 اولین هسته های مبارزه با نظام سابق را تشکیل دادند و سپس رئیس اتاق عملیات انقلابیون در طرابلس شد.

الشیخ همچنین مشاور امنیت کنگره ملی لیبی و مدیر امنیت اطلاعات وابسته به وزارت کشور لیبی در دولت سابق بوده است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها