امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۷:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107707
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 32
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، فارن پالیسی در تحلیلی درباره سیاست خارجی امارات نوشت: یکی از اصول سیاست شیخ زاید بن نهیان بنیانگذار ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، فارن پالیسی در تحلیلی درباره سیاست خارجی امارات نوشت: یکی از اصول سیاست شیخ زاید بن نهیان بنیانگذار اتحاد 7 شیخ نشین امارات متحده عربی براساس دوستی با تمام کشورهای عربی به دلیل کشور کوچک و آسیب پذیرش بود.

فارن پالیسی در ادامه با اشاره به رشد اقتصادی امارات متحده عربی طی چند دهه اخیر و ساختار نامتجانس میان شیخ نشین‌هایی چون دبی و شارجه تصریح می‌کند که امارات تبدیل به یکی از قویترین اقتصادهای عربی شد.

این نشریه آمریکایی با اشاره به اخبار منتشر شده از دخالت نظامی امارات متحده عربی در لیبی و ادعای شورشیان درباره حمله هوایی جنگنده‌های اماراتی و مصری به اطراف فرودگاه طرابلس تصریح کرد: عملیات نظامی امارات متحده عربی در خارج از مرزهایش یک تحول شگفت انگیز برآمده از خیزش در جهان عرب است.

فارن پالیسی با بیان اینکه پس از خیزش در جهان عرب دو اردوگاه طرفداران اسلام سیاسی (اخوان المسلمین) و مخالفان آن تقسیم شده افزود: امارات متحده عربی یکی از کشورهایی بود که شدیدترین برخورد را با طرفداران اخوان انجام داده و با دستگیری 130 نفر از افراد مرتبط با اخوان، باطل کردن تابعیت برخی از اماراتی‌ها، نظارت بیشتر بر شبکه‌ای اجتماعی و تصویب قوانین ضد تروریسم جدید تلاش مجدانه‌ای در مقابله با اخوان المسلمین داشت.

فارن پالیسی در ادامه عملیات نظامی امارات علیه شبه نظامیان در لیبی را نشانه‌ای از تغییر سیاست‌ها در عصر جدید خاورمیانه دانست، این اقدام امارات متحده عربی را هشداری تلویحی به قطر و دیگر حامیان شبه نظامیانی دانست که در لیبی حضور دارند. 

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها