امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۷:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107708
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 30
«شادی احمد»، نویسنده و تحلیلگر امور سیاسی سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق تاکید کرد: واشنگتن هیچ گاه جرات ...

«شادی احمد»، نویسنده و تحلیلگر امور سیاسی سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق تاکید کرد: واشنگتن هیچ گاه جرات نخواهد کرد، بدون هماهنگی با دمشق وارد آسمان سوریه شود و آنچه روزهای اخیر درباره حملات هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی در رقه و هماهنگی سوری – آمریکایی گفته شده، در واقع مقدمه سازی برای فراهم کردن زمینه‌ ایجاد هماهنگی و ارتباط میان واشنگتن – دمشق و بررسی واکنش سوریه در این زمینه است.

احمد افزود: دولت سوریه درب‌های خود را به روی دیپلماسی غربی به طور عام و آمریکا به طور خاص نبسته و اظهارات ولید المعلم، وزیر خارجه سوریه گزینه‌های موجود در برابر طرف‌هایی که خواهان مبارزه جدی با تروریسم و داعش هستند، را مطرح اما در عین حال تاکید کرد که اوضاع در سوریه همانند دیگر کشورها نیست و ارتش و نیروهای مسلح سوریه آماده است، در هر لحظه به هر تجاوز و پرواز بدون هماهنگ با قدرت پاسخ گوید.

این نویسنده سوری تاکید کرد: واشنگتن امروز به شدت درگیر این امر است تا به هر طریق ممکن مانع نفوذ داعش به اراضیش شود، به ویژه پس از انتشار فیلم کشتن خبرنگار آمریکایی، هم اکنون به شدت از جانب این گروه تکفیری که ساخته و پرداخته خود آمریکایی‌ها با همکاری عربستان و قطر است، احساس خطر می‌کند، در حالی‌که عربستان نیز در مرزهای خود خطر این گروه را به شدت احساس کرده و ورود آن به این کشور تنها مسئله زمان است و سرانجام رخ خواهد داد که این فاجعه‌ای مضاعف برای آمریکا خواهد بود، چراکه بی‌تردید ورود این گروه به کشورهای هم پیمان آمریکا در منطقه نه تنها حکومت‌های این کشورها را تهدید خواهد کرد، بلکه خطری برای منافع آمریکا در این کشورها نیز خواهد بود.

وی موضع کشورهای هم پیمان سوریه مانند ایران و روسیه را واضح و شفاف خواند و گفت: روسیه و ایران بارها به آمریکا تاکید کردند که سوریه، عراق نیست و خط قرمزی است که اجازه زیر پا گذاشتن آن را ندارد و آنها آماده ارائه هرگونه کمک به دمشق برای خلاصی از این غده سرطانی به نام داعش هستند.

احمد تاکید کرد:‌ کشورهای محور مقاومت باید هرچه سریع‌تر از خطر تروریسم داعش که قاچ‌وار در منطقه درحال افزایش است و هم اکنون در سوریه و عراق پایگاه‌های مستحکمی را با تسلط بر تعدادی از میدان‌های نفتی و گازی و فروش آن به ترکیه ایجاد کرده، خلاصی یابند.

وی ادامه داد: کشورهای مقاومت همچنین باید به ترکیه فشار بیاورند و این کشور را وادار کنند که از متاجره خون مردم سوریه به بهانه و دستاویز انقلاب و آزادی دست بردارد.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها