امروز : پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 19
۱۶:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107721
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مهدی نوری در مراسم بزرگداشت مرحوم استاد «عبدالمجید حسینی‌راد» که امروز در سالن ...

به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مهدی نوری در مراسم بزرگداشت مرحوم استاد «عبدالمجید حسینی‌راد» که امروز در سالن اجتماعات < a href="http://p313.ir" style="color:red;">پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; برگزار شد، ضمن خیر مقدم به مهمانان اظهار داشت: همایش و دور هم جمع شدن امروز ما به بهانه بزرگداشت یک استاد فقید و هنرمند متوفی نیست. بزرگداشت یک نقاش چیره‌دست و ماهر هم نیست. عبدالمجید حسینی‌راد همه اینها و فراتر از همه اینها بود.

وی ادامه داد: صادقانه بگویم ما از حسینی‌راد هیچ نمی‌دانستیم. تا همین چند وقت پیش که در مجلسی کوچک ذکر خیری از وی  شد. اما هر چه جلوتر رفتیم در شناخت، اعجاب ما بیشتر شد. اینکه ما یکی از بهترین چهره‌های هنر متعهد معاصر را نمی‌شناختیم خیلی بد است؛ اما از این بدتر این است که وقتی شناختیم خودمان را به ندیدن بزنیم.

مدیر کل فرهنگی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;  یادآور شد: اگر برگزاری چنین مراسم‌هایی از سوی برخی مرده‌پرستی اطلاق می‌شود، بگذاریم دیگران ما را به مرده‌پرستی متهم‌مان کنند. چه باک! مهم این است که آتش اشتیاق نیاز به تحسین کردن زیبایی‌ها و جمال‌ها را در وجود خودمان شعله‌ور نگه داریم.

نوری خاطرنشان کرد: در واقع ما اینجا نشسته‌ایم برای مردی که می‌خواست هنر اسلامی را رشته رسمی دانشگاه هنرهای زیبا کند. اینجا نشسته‌ایم برای مردی که ساعت‌ها و ساعت‌ها روی داربست‌های دیوار 60 متری کیانپارس اهواز و خیابان آزادی تهران با رنگ‌ها نقش انقلاب اسلامی و جنگ را یادگار می‌گذاشت. در واقع حسینی‌راد می‌خواست هنر در ریل درست خود و با سرعت بیشتری حرکت کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها