امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۱۴:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107731
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بوشهر، علی جنتی در پیامی به مناسبت نهمین جشنواره ملی مشاعره رضوی در بوشهر که توسط حمیده ماحوزی مدیرکل ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بوشهر، علی جنتی در پیامی به مناسبت نهمین جشنواره ملی مشاعره رضوی در بوشهر که توسط حمیده ماحوزی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر قرائت شد، اظهار داشت: ایران دیرینه ما گوهری آسمانی در سینه دارد قلبی تپنده که شریان‌هایش آب حیات را به جای جای ایران از کوچک‌ترین روستاها تا بزرگترین شهرها می‌فرستد.

جنتی افزود: قلب ایران در خراسان می‌تپد و رشته‌های الفت و ارادت به ساحت رضوی را در همه جا می‌گستراند و عطر عاشقی را در همه بوستان‌ها می‌پراکند تا درک معرفت معارف آستان علی بی موسی الرضا (ع) در همه مرزها میسر شود و ظرفیت‌های نهفته را شکوفا سازد.

وی عنوان کرد: هزاران هزار استعداد نهفته و سینه سرشار از اشتیاق رو به آستان ملک پاسبان رضوی به این رشته‌ها پیوسته‌اند و به منصه ظهور رسیده‌اند امروز گنجینه ارزشمندی از آثار ادبی و هنری که در ساحت مقدس فرهنگ رضوی فراهم آمده حاصل شکوفایی همین استعدادها و ظرفیت‌ها است.

این مسئول گفت: چه شگفت آور است مشاهده انبوه نوجوانان و جوانان دلبسته به معارف رضوی که در بستر جشنواره امام رضا (ع) شناسایی و معرفی شده و به خلاقیت و شکوفایی رسیده‌اند و برای تعالی این مرز و بوم  آثار ادبی و هنری کم نظیری خلق کرده‌اند.

جنتی یادآور شد: بی‌تردید جشنواره امام رضا (ع) نهال طیبه‌ای است که در دوازدهمین دوره خود تبدیل به درخت تناوری شده که در سایه سار آن هزاران ادیب و هنرمند سربرآورده‌اند که هر کدام مایه تفاخر این مرز و بوم هستند و این همه از عنایات ویژه حضرت ثامن الحجج و کوشش خالصانه و بی‌شائبه دست‌اندرکاران و برگزار کنندگان جشنواره است که توفیق خدمت در راستای احیای امر امام را یافته‌اند و از این بابت خشنود و راضی‌اند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: امسال دوازدهمین سال آغاز جشنواره امام رضا (ع) را در حالی جشن می‌گیریم که فتنه‌های مذهبی و قومی با هدایت و حمایت دشمنان قسم خورده اسلام بالا گرفته و موجب نگرانی مسلمانان در سراسر جهان شده است.

وی گفت: خدا را سپاس می‌گوییم که کشور ما در پناه علم رضوی با یکپارچگی و اتحاد از گزند این فتنه‌ها مصون مانده و مردم فهیم و فرهنگ‌پرور ما با درایت و دقت جز به تعالی میهن و فرهنگ و آیین خویش نمی‌اندیشند.

جنتی اضافه کرد: آغاز دوازهمین دوره جشنواره را به فال نیک می‌گیریم و به نام دوازده ستاره درخشان آسمان امامت و ولایت، برنامه‌های این جشنواره را در دهه کرامت و زادروز کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه (ع) آغاز می‌کنیم و تا سالروز میلاد با سعادت ثامن الحجج حضرت امام رضا (ع) ادامه پیدا خواهد کرد و با عنایت خداوند متعال به توفیق و تعالی این دوره نیز مطمئنیم.

این مسئول گفت: تلاش ارزشمند و فروتنانه همه دست‌اندرکاران را ارج می‌نهم و به تمامی آنان که در گوشه و کنار کشور و خارج از کشور با شور و شوق در حال فراهم آوردن مقدمات برگزاری دوازدهمین دوره جشنواره امام رضا (ع)هستند صمیمانه درود می‌فرستم.
انتهای پیام/66006/ن30

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها