امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۲۰:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107733
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 42
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بوشهر، محمدحسن پرآور ظهر امروز در مراسم افتتاح جشنواره ملی مشاعره رضوی اظهار داشت: سابقه استان بوشهر ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بوشهر، محمدحسن پرآور ظهر امروز در مراسم افتتاح جشنواره ملی مشاعره رضوی اظهار داشت: سابقه استان بوشهر نشان می‌دهد این استان همواره در عرصه فرهنگ و ادب پیشتاز بوده و شاعران و فرهیختگان شناخته شده‌ای را معرفی کرده است.

وی عنوان کرد: میزبانی بوشهر برای جشنواره ملی مشاعره رضوی گواه این است که این استان در عرصه ادب و هنر ظرفیت‌های بیشماری دارد.

معاون استاندار بوشهر گفت: این جشنواره دارای شور معنوی است و میزبانی آن افتخاری برای هر استانی است و البته برای کسانی نیز که شعر خود را در این جشنواره عرضه می‌کنند مهم است.

پرآور گفت: شاعران در جشنواره‌های مختلفی شرکت می‌کنند، اما ویژگی این جشنواره این است که عرض ارادت به کسی است که خود و خواهرش 2 نگین گرانبها در کره خاکی هستند.

این مسئول بیان داشت: در شرایط کنونی دنیا که شاهد جنگ و خونریزی هستیم، کشور ما به یمن وجود این دو گوهر گران‌بها در آسایش و آرامش و امنیت است.

وی اضافه کرد: شعر گفتن هنر است ولی هنری شایسته است که برای کسب رضای خدا و توشه معنوی باشد.

پرآور ادامه داد: هنرمندان و شاعرانی که در راه نشر فرهنگ رضوی تلاش می‌کنند به عنوان سربازان عرصه هنر در ادای دین محسوب می‌شوند و این هنرمندان و شاعران با ایجاد پویایی جامعه و تقویت ایمان اقشار مختلف مردم اشعاری ماندگار و بسیار اثربخش می‌سرایند.

معاون استاندار بوشهر متذکر شد: استان بوشهر مفتخر است که مردم آن همیشه در نوبت رفتن به زیارت امام رضا (ع) هستند به همین منظور مسئولان استان بدنبال ایجاد زائرسرایی برای مردم استان بوشهر در مشهد مقدس هستند.
انتهای پیام/66006/ن30

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار