امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۰۳:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107740
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام «سید مجید قریشی» معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام «سید مجید قریشی» معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در نشست خبری دومین دوره جشنواره ملی ملکوت با اشاره به اینکه آیت‌الله «جوادی آملی» از نوادر روزگار هستند، گفت: ایشان از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی بخش‌های تئوری نظام را بازسازی کردند یعنی در شرایطی که شبهات کلامی و فلسفی دامن‌گیر تفکرات انقلابی شده بود، ایشان به تبیین مباحث کلامی پرداختند و از رخنه کردن این شبهات در جامعه جلوگیری کردند.

تفکر آیت‌الله «جوادی‌آملی» باعث پیوند بین وحی و علم شده است

وی ادامه داد: در چند سال اخیر که مباحث علمی و دینی در دانشگاه‌ها مطرح شده است، آیت‌الله جوادی آملی با نظرات بدیع خود راه روشن و قابل فهمی ارائه کردند که این امر باعث پیوند عمیق وحی و علم در دانشگاه‌ها و اسلامی شدن این مراکز فرهنگی شد به همین جهت جشنواره ملی ملکوت که درباره آثار ایشان است به نوعی پیوند وحی و علم محسوب می‌شود.

حجت‌الاسلام قریشی با بیان اینکه آشنایی با آثار آیت‌الله جوادی‌آملی می‌تواند انسان را به سوی سعادت سوق دهد، تصریح کرد: مقام معظم رهبری در قم به ایشان فرمودند که شما مسائل فلسفی را مدیریت کنید چرا که جامعه علمی به این مباحث نیازمند است. بنابراین توجه به مباحث فلسفی و دینی نقش مهمی در توسعه فعالیت‌های اسلامی در جامعه دارد به همین جهت است که امسال ما در جشنواره ملی ملکوت سعی در نهادینه کردن تفکر و مکتب ایشان در جامعه داریم.

پیشرفت کشور مدیون پشتوانه علمی و دینی برگرفته از انقلاب اسلامی است

معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با اشاره به اینکه پشتوانه علمی و فلسفی جامعه را به سوی معنویت و پیشرفت هدایت می‌کند، گفت: رشد سریع کشور ما در عرصه‌های مختلف به دلیل این پشتوانه علمی و دینی برگرفته از انقلاب اسلامی است که توانسته با عقلانیت کامل نخبگان جهان را با اسلام واقعی آشنا کند.

حجت‌الاسلام قریشی خاطرنشان کرد: نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با توجه به مسئولیت و امکاناتی که در اختیار دارد، در راستای تحقق اهداف کلان انقلاب اسلامی و بیان زلال احکام دینی در دانشگاه‌ها گام برمی‌دارد که امیدواریم با چنین فعالیت‌هایی شکوفایی بیشتر جوانان در بهره‌گیری از مفاهیم قرآنی را شاهد باشیم.

جشنواره ملی ملکوت زمینه گسترش فرهنگ دینی در دانشگاه‌ها را فراهم می‌کند

وی با اشاره به اینکه آشنایی جوانان با کتاب‌های دینی به ویژه آثار آیت‌الله جوادی‌آملی نقش مهمی در گسترش فرهنگ قرآنی در جامعه دارد، گفت: برای پاسخگویی به نیاز جوانان باید تفکرات بزرگان دینی را در دانشگاه‌ها انعکاس دهیم بر همین اساس امیدواریم با برگزاری جشنواره ملی ملکوت که برگرفته از آثار آیت‌الله جوادی‌آملی است، بتوانیم مفاهیم قرآنی و زمینه گسترش فرهنگ دینی را در دانشگاه‌ها نهادینه سازیم.

انتهای پیام/ آ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها