امروز : جمعه ۶ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 28
۲۱:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107742
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات فارس،‌ دومین نشست نقد کتاب از سلسله نشست‌های جدید انتشارات علمی و فرهنگی روز سه شنبه 11 شهریور ماه کار خود را با نقد و ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات فارس،‌ دومین نشست نقد کتاب از سلسله نشست‌های جدید انتشارات علمی و فرهنگی روز سه شنبه 11 شهریور ماه کار خود را با نقد و بررسی کتاب «ساخت اجتماعی واقعیت» (رساله‌ای در جامعه شناسی شناخت) دنبال خواهد کرد.

کتاب «ساخت اجتماعی واقعیت» در واقع دارای دو عنوان اصلی و فرعی است که این عناوین نشان دهندۀ مباحث بنیادین آن است.

این رساله بر این باور است که واقعیت ساخته و پرداختۀ جامعه است و جامعه شناسی شناخت باید فرآیندی را که امر مورد نظر در آن روی می‌دهد تجزیه و تحلیل کند.

مباحث «جامعه به منزلۀ واقعیت عینی» و «جامعه به منزلۀ واقعیت ذهنی» به منظور ساختن پلی برای مسائل روان شناسی اجتماعی مطرح شده است.

ساخت اجتماعی واقعیت را پتر برگر و توماس لوکمان نوشته‌اند و فریبرز مجیدی آن را به فارسی برگردانده و انتشارات علمی و فرهنگی به چاپ و انتشار آن همت گمارده است.

در نشست این هفته انتشارات علمی و فرهنگی دکتر محمد امین قانعی‌راد، دکتر غلامرضا جواد کاشی و دکتر بیژن عبداالکریمی، کتاب مورد نظر را نقد و بررسی خواهند کرد.

علاقه مندان می‌توانند روز سه‌شنبه 11 شهریور از ساعت 15 تا 17 در انتشارات علمی فرهنگی به آدرس خیابان آفریقا، نرسیده به چهارراه جهان کودک، کوچه کمان، ‌انتشارات علمی فرهنگی حضور به‌هم رسانند.
انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار