امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۸:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107744
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 30
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع)، عماد افروغ استاد دانشگاه و پژوهشگر فرهنگی و ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع)، عماد افروغ استاد دانشگاه و پژوهشگر فرهنگی و اجتماعی در مراسم اختتامیه سومین همایش علمی پژوهشی منزلت خانواده و سبک زندگی در فرهنگ رضوی اظهار کرد: با توجه به زیرساخت ایرانیان که زیرساختی برمبنای یکتاپرستی است، قابلیت قبول دین اسلام در بین ایرانیان بیشتر بود.

وی با اشاره به اینکه ایرانیان تفکر شیعی را که منادی وحدت بوده به راحتی پذیرفتند، یادآور شد: اگر ایرانیان یک پشتوانه فرهنگی نداشتند به راحتی اسلام ناب محمدی را نمی‌پذیرفتند.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه زیرساخت‌های یکتاپرستی موجب پذیرش ولایت و امامت در بین ایرانیان شد، خاطرنشان کرد: رابطه دین و سیاست، فرد و جامعه و اخلاق و سیاست در قالب این طرز تفکر قابل حل است.

افروغ به مرقد مطهر امام رضا(ع) در ایران اشاره کرد و گفت: وجود با برکت آن حضرت باز تولید این هویت است و اگر وجود آن حضرت در ایران نبود، انقلاب اسلامی با پشتوانه فرهنگی، قابلیت شکل گیری را نداشت.

این استاد دانشگاه از قرآن کریم به عنوان جامع‌ترین کتاب با بافت دیالوگی و گفتگویی یاد کرد و افزود: در این کتاب خداوند با مخلوق خود سخن می‌گوید.

افروغ به ویژگی‌های دین اسلام و پیام ائمه اطهار اشاره کرد و گفت: دین اسلام تفکر توحیدی را ترویج می‌دهد و قبول ائمه اطهار به معنای نفی وجود خداوند نیست.

وی به اصطلاح فرهنگ در عنوان فرهنگ رضوی اشاره و تصریح کرد: بهتر است به جای فرهنگ رضوی از معرفت رضوی استفاده کنیم، چرا که آنچه باید به آن اهتمام بورزیم، هستی شناسی رضوی است.

این استاد دانشگاه اشاره‌ای به پیاده کردن تفکر توحیدی در بین خانواده‌ها کرد و گفت: مودت و محبت در خانواده‌ها یکی از نشانه‌های توحید است که رحمت در خانواده‌ها بین والدین و فرزندان تا پایان عمر ادامه دارد.

در پایان این مراسم از 11 مقاله برتر با اهداء لوح تقدیر و جوایزی تجلیل شد. 
انتهای پیام/ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها