امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۶:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107747
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 136
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «سید عباس صالحی» معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست خبری دومین دوره

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «سید عباس صالحی» معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست خبری دومین دوره جشنواره ملی ملکوت با اشاره به تقارن دهه کرامت و آغاز این طرح اظهار داشت: بیداری اسلامی در 150 سال اخیر با شعار بازگشت به قرآن آغاز شد که این امر به عنوان محور و کانون بیداری اسلامی بوده است و مردم ایران نیز با این نوا حرکت خود را آغاز کردند و به پیروزی رسیدند.

قرآن را محور فعالیت‌های خود قرار دهیم

وی به فرموده‌ای از رهبر کبیر انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: امام خمینی(ره) فرمودند اگر قرآن نبود باب معرفت‌الله بسته بود؛ قرآن کتاب انسان‌سازی و انسان متحرک است. کتابی است که آدمی را از اینجا تا آخر دنیا راه می‌برد. بر همین اساس اگر انسانی بخواهد حرکت‌هایش را در مسیر تکاملی تداوم دهد باید قرآن را محور فعالیت و حرکت خود بداند. این نگاهی است که امام خمینی (ره) و پس از آن مقام معظم رهبری پیوسته مورد تأکید قرار داده‌اند بنابراین ما نیز باید به آن عمل کنیم.

3 اصل برای استفاده از قرآن به عنوان راهنما

معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: اینکه قرآن باید راهنمای انسان باشد نیازمند تولید، توزیع و مصرف اندیشه ناب قرآنی است و از سویی مبلغانی می‌خواهد که به معرفت‌های باطنی قرآن تسلط داشته باشند بنابراین تربیت مبلغان دینی از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی با اشاره به اهمیت تولید اندیشه‌های قرآنی خاطرنشان کرد: در روزگار ما علامه طباطبایی پرچم تولید اندیشه‌های قرآنی را بر دوش گرفتند و شاگردانی را در این راستا تربیت کردند که آیت‌الله جوادی‌آملی یکی از شاگردان برجسته ایشان است که مکتب فکری و معرفتی علامه طباطبایی را به نسل کنونی انتقال می‌دهند.

آیت‌الله «جوادی‌آملی» مائده آسمانی است

معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: یکی از مبلغان اندیشه ناب قرآنی، آیت‌الله جوادی آملی است که بیش از 50 جلد تفسیر قرآن و هزاران ساعت کلاس تفسیر آیات الهی را دارد به همین جهت می‌توان از ایشان به عنوان گنجینه قرآنی و مائده آسمانی یاد کرد.

وی با بیان اینکه اندیشه و مکتب آیت‌الله جوادی آملی بهترین منبع برای ارتقای سبک زندگی و فعالیت‌های قرآنی است، گفت: ما باید از این نعمت به خوبی استفاده کنیم چرا که اگر به توزیع و مصرف درست نیانجامد، در حقیقت نوعی اجحاف به آن است بر همین اساس بهره‌گیری از مفاهیم قرآنی و مکتب آیت‌الله جوادی آملی که برگرفته از قرآن است، برای جوامع امروز امری لازم است.

توزیع و مصرف مکتب‌ آیت‌الله «جوادی‌آملی» در جشنواره ملکوت

صالحی با اشاره به اینکه مداومت قرآنی آیت‌الله جوادی آملی بسیار شگفت‌انگیز است به طوری که ایشان همواره ارتباط معنوی خوبی با قرآن دارند، تصریح کرد: جشنواره ملی ملکوت در حوزه قرآنی با این نگاه است که ما برای شبکه توزیع و مصرف چاره‌اندیشی کنیم. این اتفاق در چند سطح نخبگان کشور، فرهیختگان و عموم مردم در نظر گرفته شده است به طوری که هر سه گروه به عنوان مخاطب طرح ملی ملکوت شناخته می‌شوند.

بومی‌سازی فرهنگ قرآنی مهم‌ترین هدف جشنواره ملکوت است

وی با بیان اینکه بومی‌سازی فرهنگ قرآنی مهمترین هدف برگزاری جشنواره ملی ملکوت است، خاطرنشان کرد: برای بومی سازی فرهنگ قرآنی باید پیوند سازنده‌ای بین نهادهای اجتماعی و فرهنگی ایجاد شود که مهمترین نهادهای اجتماعی خانواده، آموزش و پرورش، مسجد و شبکه‌های مذهبی، رسانه و هنر هستند که اگر از تولید اندیشه ناب قرآنی در این راستا استفاده کنیم، به طور حتم موفق خواهیم شد.

صالحی گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در تلاش است با برقراری ارتباط بین نهادهای اجتماعی و فرهنگی و بسیج کردن نرم‌افزاری علاوه بر تولید اندیشه‌های ناب آیت‌الله جوادی آملی در بخش توزیع نیز فعالیت شایسته‌ای داشته باشد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها