امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۲۱:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10776
تاریخ انتشار: ۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۵۸
تعداد بازدید: 167
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری الجزیره العربیه، گروه المناصرون جمعه دو هفته دیگر (18 خرداد) را به عنوان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری الجزیره العربیه، گروه المناصرون جمعه دو هفته دیگر (18 خرداد) را به عنوان دومین روز برای همبستگی با بازداشت شدگان تعیین کرده است.

همه مناطق عربستان دوشنبه گذشته شاهد بزرگترین برنامه برای همبستگی و یاری به بازداشت شدگان بود به گونه ای که مردم به شیوه های مختلف از نوشتن عبارت "بازداشت شدگان باید آزاد شوند" روی بالونها و فرستادن آنها به آسمان گرفته تا برافراشتن تصاویر بازداشت شدگان روی دیوار خانه ها، همبستگی خود را اعلام کردند.

فعالان حقوق بشری می گویند که بیش از 30 هزار زندانی سیاسی بدون محاکمه شدن یا تفهیم اتهام در زندانهای رژیم سعودی به سرمی برد اما این رژیم تعداد آنها را بسیار کمتر از این اعلام کرده است.

شهرهای مختلف عربستان از بیش از یکسال و نیم پیش شاهد برگزاری تظاهرات برای درخواست جهت آزادی و روی کار آمدن نظامی منتخب برآمده از خواست مردم است که با سرکوبگری رژیم سعودی و کشته یا زخمی شدن شماری از معترضان یا بازداشت و شکنجه آنها روبرو شده است.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها