امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۳:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107770
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۱۳
تعداد بازدید: 34
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، لحظاتی پیش در شامگاه یکشنبه 9 شهریورماه مقارنه ماه و کیوان (زحل) در افق آسمان ایران رخ داد.

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، لحظاتی پیش در شامگاه یکشنبه 9 شهریورماه مقارنه ماه و کیوان (زحل) در افق آسمان ایران رخ داد.

حجت‌الاسلام سیدرضا اصفهانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم در ارتباط با این رخداد نجومی گفت: در این لحظه جدایی زاویه‌ بهرام (مریخ) با کیوان 4.8 درجه بوده و در سمت چپ کیوان قابل رویت بود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: فاصله کیوان در لحظه وقوع این مقارنه با زمین بیش از یک میلیارد و 500 میلیون کیلومتر، فاصله ماه با زمین بیش از 380 هزار کیلومتر و فاصله بهرام با زمین بیش از 25 میلیون کیلومتر بود.

عضو علمی مرکز پژوهش‌های فلکی نجومی استان قم نکته قابل توجه بعد از مقارنه ماه و کیوان را عبور ماه از روی سیاره کیوان اعلام کرد و گفت: به این پدیده اختفای کیوان گفته می‌شود که از ساعت 40 دقیقه تا یک بامداد روز دوشنبه رخ خواهد داد.

وی در ادامه اظهار کرد: البته در زمان وقوع این اتفاق جذاب نجومی به دلیل غروب ماه در افق ایران، هم‌وطنان موفق به رویت آن نخواهند شد و مردم غرب آسیا همچون مردم کشورهای ترکیه، اردن، فلسطین و لبنان قادر به رویت این اختفا خواهند بود.

گفتنی است مقارنه‌ ماه و کیوان ساعت 21 و 40 دقیقه رخ داده و به مدت 10 دقیقه به طول انجامید.
انتهای پیام/78017/گ20/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها