امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۰:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107772
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۱۳
تعداد بازدید: 51
به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، عباس نظری در برنامه کوپه 1404 اظهار داشت: در راستای رویکرد دولت و استفاده از پتانسیل ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، عباس نظری در برنامه کوپه 1404 اظهار داشت: در راستای رویکرد دولت و استفاده از پتانسیل سازمان‌های منطقه‌ای و بین‌المللی و نیز با توجه به هدف‌گذاری در توسعه ریلی استفاده از پتانسیل‌های اتحادیه راه‌آهن‌های دنیا در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به برگزاری سمینار بین‌المللی امور مسافری و سریع‌السیر ریلی بیان کرد: علاوه بر رؤسای اتحادیه بین‌المللی راه‌آهن‌های دنیا نمایندگان راه‌آهن‌های 16 کشور دنیا در این اجلاس حضور دارند.

مدیرکل امور بین‌الملل راه‌آهن افزود: هدف اصلی ما آشنایی با آخرین تکنولوژی سیستم‌های ریلی در دنیا است. همچنین در اختیار گرفتن مشخصات فنی برای رشد فنی راه‌آهن را مدنظر داریم.

نظری ادامه داد: کشور ایران به واسطه آنکه عضو هیئت مدیره UIC است جایگاه خاص ریلی در منطقه دارد.

وی با بیان اینکه ایران پل ارتباطی شرق به غرب و شمال به جنوب در کریدورهای ریلی است، گفت: به دلیل تلاش‌های بی‌وقفه ایران در توسعه ریلی، مقر دفترUIC خاورمیانه در تهران است.

مدیرکل امور بین‌الملل راه‌آهن ادامه داد: انتخاب ناوگان مناسب با سرعت مطمئنه و دارا بودن حمل و نقل ریلی روان امر مهمی است؛ در ایران نگهداری زیرساخت و ایستگاه در بخش ریلی برعهده دولت است.

نظری درباره اتصال راه‌آهن ایران به راه‌آهن کشورهای همسایه بیان کرد: در حال حاضر با کشور ترکیه ارتباط ریلی برای جابه‌جایی مسافر داریم و پیش از این نیز از طریق ترکیه به سوریه متصل بودیم.

وی ادامه داد: همچنین موضوع اتصال ریلی به کشور عراق و عتبات عالیات را پیگیری می‌کنیم تا موضوع تردد آسان زائران از ایران به عتبات عالیات از طریق قطار امکانپذیر شود.

مدیرکل امور بین‌الملل راه‌آهن افزود: در حال حاضر تا مرز عراق راه‌آهن وجود دارد ضمن آنکه خط آهن بصره نیز در حال تکمیل است و پس از آن به عتبات عالیات متصل می‌شویم.

نظری گفت: همچنین کشور ترکیه نیز از طریق خط آهن سریع‌السیر خود به مرز ایران متصل می‌شود.

وی بیان داشت: خط آهن 900 کیلومتری در شرق خزر در حال احداث است که با تکمیل آن در اکتبر 2014 اتصال ریلی ایران به ترکمنستان و قزاقستان انجام خواهد شد.

انتهای پیام/آ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار