امروز : دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 24
۱۷:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107784
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۱۳
تعداد بازدید: 27
به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ولی الله سیف در بیست و پنجمین همایش بانکداری اسلامی با اشاره به اینکه نظام بانکی به سمت ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ولی الله سیف در بیست و پنجمین همایش بانکداری اسلامی با اشاره به اینکه نظام بانکی به سمت نقش اصلی خود در تحقق رشد اقتصادی و رونق در حال حرکت است، گفت: بانک ها باید به کار بانکداری خود بپردازند و این در بسته خروج غیرتورمی از رکود نیز مورد تاکید قرار گرفته است.

وی اظهار داشت: من از آقای طیب‌نیا  بخاطر کمک ها و هدایت های ایشان در نظام بانکی تشکر می کنم.

وی با بیان اینکه توقعات از نظام بانکی بسیار جدی شکل گرفته است، افزود: البته این توقعات یک تفاوت اساسی با گذشته دارد چراکه توقعات به سمتی می رود که از نظام بانکی واقعی باشد.

رئیس کل بانک مرکزی در خصوص دیدگاه های موجود در بانکداری اسلامی گفت: براساس دیدگاه اول بخش قابل توجهی از بانکداری متعارف منافاتی با تعالیم اسلامی ندارد اما در دیدگاه دوم بخشی از فعالیت ها مانند ربا ، با بانکداری اسلامی تناقض دارد.

سیف تاکید کرد:حذف ربا نقطه بارز بانکداری اسلامی است بنابراین شرط ورود به بانکداری اسلامی حذف ربا است و بانک هایی که قصد ورود به این رقابت را دارند باید ربا را به صورت کلی و جزئی از فعالیت های خود حذف کنند.
در حال تکمیل است...

انتهای پیام/ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار