امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۶:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10779
تاریخ انتشار: ۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۵۸
تعداد بازدید: 165
قاسم الاعرجی عضو پارلمان عراق از فراکسیون هم پیمانی ملی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد، اظهار ...

قاسم الاعرجی عضو پارلمان عراق از فراکسیون هم پیمانی ملی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد، اظهار داشت: اخبار مربوط به تصمیم نوری مالکی نخست وزیر عراق به عفو رافع العیساوی وزیر دارایی برکنار شده و تحت تعقیب را بی‌اساس دانست.

وی با تاکید بر اینکه العیساوی باید در دادگاه حضور یابد، تصریح کرد: دولت عراق با تمام راههای پیشنهادی از جمله راه حل ابتکاری شیخ السعدی برخورد مثبتی داشت اما حامیان تقسیم عراق آن را ناکام گذاشتند.

الاعرجی، العیساوی را مسئول اوضاع کنونی و درخواست‌های مبتنی بر تقسیم کشور دانست.

این در حالی است که شبکه تلویزیونی «الاتجاه» در پایگاه اینترنتی خود به نقل از عزت الشابندر عضو فراکسیون دولت قانون اعلام کرد که مالکی به او گفت که در صورت پایان مسائل مربوط به درگیری‌ها در عراق، آماده صدور دستور عفو العیساوی است.

این در حالی است که شورای عالی قضایی عراق پیش از این اعلام کرده بود که سرهنگ محمود العیساوی رئیس گارد محافظ رافع العیساوی اعتراف کرد که با افراد دیگری از گارد مزبور، اقدامات تروریستی مرتکب شده‌اند.

دادگاه، در 11 اسفند سال گذشته با توجه به این اعترافات حکم بازداشت رافع العیساوی را صادر کرد.
همچنین از العیساوی به عنوان عامل اصلی آغاز تظاهرات ضد دولتی در استانهای سنی نشین عراق یاد می‌شود. 

انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها