امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۲:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107792
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۱۳
تعداد بازدید: 158
 به گزارش خبرنگار اجتماعی، انتخاب رئیس شورای شهر تهران در دومین سال از فعالیت شورای چهارم وارد مرحله جدیدی شده است و روز سه شنبه یازدهم شهریور این ...

 به گزارش خبرنگار اجتماعی، انتخاب رئیس شورای شهر تهران در دومین سال از فعالیت شورای چهارم وارد مرحله جدیدی شده است و روز سه شنبه یازدهم شهریور این انتخابات برگزار می‌شود.

جلسه انتخاب هئیت رئیسه شورای شهر تهران در حالی فردا برگزار می شود که امکان ندارد این جلسه به روز دیگر موکول شود.

در روزهای گذشته و بخصوص در نودمین جلسه شورای شهر برخی از اعضاء شورای شهر، صریح و شفاف حمایت خود را از کاندیدای مورد نظرشان گفتند که البته در این بین هم برخی از اعضاء صلاح دیدند رای خود را رسانه‌ای نکنند!

با نزدیک شدن به سالروز آغاز فعالیت چهارمین دوره فعالیت شورای شهر تهران»، باردیگر اعضا دور هم جمع می‌شوند تا برای سال دوم رئیس و هئیت رئیسه را انتخاب کنند.

انتخاب رئیس و هئیت رئیسه شورای شهر در روزهای اخیر با حواشی زیادی روبرو بوده است و در این زمینه هم اعضاء شورا نظرات مختلفی را بیان کرده‌اند.

روز گذشته و در حاشیه برگزاری نودمین جلسه شورای شهر تهران، دو کاندیدای ریاست شورا (چمران و مسجد جامعی) از برگزاری جلسه شورا به صورت علنی و غیر علنی استقبال کردند.

با نظر اعضاء شورای شهر تهران، جلسه فردا در دو نوبت برگزار می‌شود که نوبت اول (ساعت 8 تا 10 صبح)، جلسه داخلی اعضاء خواهد بود و نوبت دوم ( ساعت 10 تا  12 ) جلسه به صورت علنی خواهد بود.

در نوبت اول، اعضاء شورا بنا دارند نظراتشان را در خصوص کاندیداهای ریاست شورا مطرح کنند و پس از اعلام نظرات و همچنین شنیدن صبحت‌های موافقان و مخالفان، در نوبت دوم مجلس، آقای رئیس انتخاب می‌شود.

در حالی انتخاب رئیس و هئیت رئیسه شورای شهر تهران باردیگر برگزار می‌شود که در این بین برخی از اعضاء شورای شهر تهران اعتقاد دارند که بر اساس قانون مدت زمان فعالیت هئیت رئیسه شورا دو ساله است.

دو ساله بودن مدت زمان فعالیت هئیت رئیسه شورای شهر تهران در حالی از روز گذشته و توسط برخی از اعضاء مطرح شده است که این سوال پیش می‌آید اگر چنین قانونی وجود دارد چرا در سال‌های گذشته به آنها استناد نشده بود؟

احمد مسجد جامعی رئیس فعلی شورای شهر تهران که این روزها کار سخت و دشواری برای اداره جلسات شورا دارد در این باره اظهار داشت: باید آئین نامه اشاره شده بررسی شود و در این زمینه می‌توانیم از نظر و تجربیات برخی از اعضا مانند آقای چمران و کاشانی که در گذشته در هیات رئیسه بودند استفاده کنیم.

مهدی چمران نیز در این باره گفت: طبق ماده 16 قانون مجلس شورای اسلامی فعالیت هیات رئیسه شورای شهر یکساله بوده و این در حالی است که تنها در دوره دوم به شورا، مدت زمان هیات رئیسه دو سال بوده است.

دوستی عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران نیز در این خصوص اظهار داشت:ماده 4 آیین‌نامه هیئت وزیران اعلام می‌کند که هیئت رئیسه باید 2 ساله فعالیت کند اما ماده 16 مصوب سال 89 این قانون اعلام کرده که هیئت رئیسه یک ساله است. به عقیده بنده در این قانون ابهاماتی وجود دارد که باید برای رفع آن از مجلس استفساریه بگیریم.

و در نهایت نیز محسن پیرهادی سخنگوی کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر تهران درباره آیین نامه اشاره شده، بیان داشت:با توجه به حکم صریح قانونی در ماده 16 قانون تشکیلات، و‌ظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوب 1/3/1375 و  اصلاحات بعدی آن ( اصلاحی 6/7/1382 و 27/8/1386)، مبنی بر یک ساله بودن دوره فعالیت هیات رییسه، حکم مندرج در آیین­ نامه­‌های مربوط دایر بر دو ساله بودن دوره مذکور غیر معتبر تشخیص داده شد و مقرر گردید انتخابات هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران هر ساله در موعد مقرر برگزار شود.

فضای فعلی شورای شهر تهران به گونه‌ای است که در حال حاضر نمی‌توان به طور حتم گفت که چه کسی رئیس خواهد شد.

در حال حاضر برخی از اعضاء رای خود را رسانه‌ای کرده‌اند و از کاندیدای مورد نظر خود حمایت کرده‌ان که در ادامه به برخی از اظهار نظرها اشاره می‌شود:

عباس شیانی: اگر مسجد جامعی کاندید شود احتمال دارد به وی رای بدهم.

ولی اله شجاع پوریان: مسجد جامعی

حبیب کاشانی: اخلاقی نیست رای خود را اعلام کنم

هادی ساعی: ------

حسین رضازاده: دقیقه 90 تصمیم می‌گیرم

پرویز سروری: چمران

محسن پیرهادی: چمران

رضا تقی پور: ----

رحمت اله حافظی: رای من مخفی است

محمد مهدی تندگویان: مسجدجامعی

مجتبی شاکری: چمران

عبدالحسین مختاباد: مسجدجامعی

ابوالفضل قناعتی: چمران

محمدحقانی: مسجدجامعی

محسن سرخو: مسجدجامعی

علی صابری: مسجدجامعی

عبدالمقیم ناصحی: هنوز تصمیم نگرفته‌ام

غلامرضا انصاری: مسجدجامعی

معصومه آباد: چمران
الهه راستگو: -----

فاطمه دانشور: مسجدجامعی

عباس جدیدی: اجازه بدید بهتون زنگ میزنم

احمد دنیامالی: رای من مخفی است

علیرضا دبیر: بستگی به شرایط دارد

مرتضی طلایی: رای من مخفی است و مواضع ما روشن است و مواضع ما ایستادگی در اصول‌گرایی مبنی بر راه، منش و خط امام و رهبری است.

اسماعیل دوستی: مسجد جامعی

احمد حکیمی پور: مسجدجامعی

اقبال شاکری: چمران

معصومه آباد: چمران

فردا آزمونی دیگر برای نمایندگان مردم تهران در پارلمان شهری خواهد بود که امیدواریم اعضاء شورای شهر به دور از هر گونه تعلقات سیاسی و حزبی، فردی کار آمد را برای ریاست شورای شهر انتخاب کنند و از این آزمون سر بلند شوند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها