امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۳:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107810
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; روزنامه انگلیسی گاردین در گزارشی از دولت بریتانیا خواست از عربستان در بحث مبارزه با تروریسم حمایت نکند.

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; روزنامه انگلیسی گاردین در گزارشی از دولت بریتانیا خواست از عربستان در بحث مبارزه با تروریسم حمایت نکند.

این روزنامه افزود که بیش از ۱۳ سال است که دولت بریتانیا در بحث مبارزه با تروریسم شرکت کرده اما این مسأله تا کنون چه سودی برای شهروندان این کشور داشته‌ است؟

گاردین یاد‌آور شد که بریتانیایی‌ها احساس می‌کنند که کشورشان از گذشته نا‌امن تر شده است و بحث مبارزه با تروریسم با شکستی مواجه شده که یک فاجعه بعد از آن رخ خواهد داد.

این روزنامه افزود: بعد از اینکه دولت میزان هشدار درباره تروریسم را به مرحله خطر افزایش داده است، باید نگاهی کوتاه به ۱۳ سال گذشته و بحث مبارزه با تروریسم داشته باشیم و متوجه خواهیم شد که یک حلقه گم شده وجود دارد.

بر اساس این گزارش این حلقه گم شده روابط کشورهای غربی با برخی دیکتاتورهای خاورمیانه است که نقش برجسته‌ای در رشد تروریسم داشته‌اند در حالی که غرب روابط اقتصادی، سیاسی، نظامی و دیپلماتیک برجسته‌ای با این رژیم‌ها دارد که برخی از آنها را می‌توان رژیم‌های متوحش نیز خواند.

این روزنامه گفت: نمی‌توان به طور قطع گفت که قطر از داعش حمایت مالی می‌کند اما بدون شک برخی افراد از درون حکومت این کشور از داعش حمایت مالی می‌کنند.

بر اساس این گزارش: در حالی که غرب از دوحه می‌خواهد دست از حمایت از تروریسم بین المللی بردارد، مقامات بریتانیایی دیکتاتورهای قطر را تسلیح می‌کند و میلیون‌ها پوند سلاح و تجیهزات نظامی برای این کشور ارسال می‌کنند.

این گزارش‌ همچنین با اشاره به مرگ غم انگیز «جیمز فولی» خبرنگار آمریکایی که به دست داعش سر بریده شد، تأکید می‌کند که در عربستان هزاران نفر به همین روش به مرگ محکوم می‌شوند و اجساد آنها برای ارعاب مردم میادین اصلی شهر به نمایش در‌می‌آید.

گاردین با انتقاد از حمایت‌های دولت بریتانیا از حکومت‌های نژادپرست از جمله عربستان تأکید می‌کند که اقلیت شیعه و زنان در عربستان از حقوق اولیه خود محروم شده‌اند و زنان عربستانی حتی حق اشتغال و یا سفر بدون اجازه یک مرد را ندارد.

پیشتر نیز رسانه‌های غربی از طرح عربستان برای صادرات دیدگاه تکفیری به مسلمانان اروپای شرقی خبر داده بودند که از زمان جنگ سرد آغاز شده و نگرش این افراد را از اسلام صوفی به وهابیت افراط گرا تغییر داده‌اند.

 صدها تروریست از کشورهای اروپایی به ویژه اروپای شرقی و آمریکا در حال حاضر در سوریه و عراق در صفوف داعش حضور دارند و دست به اقدامات تروریستی می‌زنند.
انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها