امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۶:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10782
تاریخ انتشار: ۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۵۸
تعداد بازدید: 181
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بحرین، مخالفان و فعالان سیاسی بحرین ضمن ابراز نگرانی از اقدام نظام آل خلیفه در ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بحرین، مخالفان و فعالان سیاسی بحرین ضمن ابراز نگرانی از اقدام نظام آل خلیفه در تشکیل نیروهای شبه نظامی، آن را زنگ خطری برای آغاز جنگ داخلی در این کشور دانستند.

در این ارتباط، حسین جواد دبیر کل سازمان اروپایی- بحرینی حقوق بشر و فعال سیاسی بحرینی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس تصریح  کرد: تشکیل شبه نظامیان، جنگ داخلی در بحرین و ویرانی کشور را به دنبال خواهد داشت.

شبه نظامیان آتشفشان داغ را منفجر می‌کنند

وی گفت: مسلح کردن شبه نظامیان، اقدامی خطرناک است که آتشفشان‌های‌داغ را منفجر کرده و ویرانی کشور و نابودی آینده ملت بحرین را به دنبال خواهد داشت.

این فعال بحرینی اظهار داشت: مسلح کردن شبه نظامیان و اعطای برخی اختیارات به آنان، گامی دولتی است که بر اساس آن به شبه نظامیان اجازه داده می‌شود به هر اقدامی خارج از چارچوب قانون اقدام کنند و همین امر جنگ داخلی و خونریزی در بحرین را رقم خواهد زد.

وی تاکید کرد: این وضعیت، کشتار بیش از پیش و ناامنی را به دنبال داشته و ما را در دوران تاریکی که اکنون با آن دست و پنجه نرم می کنیم، باقی خواهد گذاشت.

از سوی دیگر مخالفان بحرینی ضمن محکوم کردن تلاش‌های نظام آل خلیفه، هدف از تشکیل شبه نظامیان را سوق دادن صحنه ملی این کشور به سمت فتنه و جنگ طایفه‌ای برشمردند.

تشکیل گروههای شبه نظامی از منطق خشونت آمیز آل خلیفه حکایت دارد

مخالفان با صدور بیانیه‌ای اعلام کردند که این اقدام آل خلیفه، بسیار خطرناک بوده و آَشکارا از ادامه منطق خشونت در برخورد با جنبش های مسالمت آمیز برای تحقق حقوق ملی و مشروع حکایت دارد و از این طریق تلاش می‌شود که بحرینی‌ها به سمت درگیری‌های امنیتی سوق داده شوند که پایان نامشخصی دارد.

مخالفان در این بیانیه، آل خلیفه را به صرف نظر از این اقدام خطرناک فراخوانده و آن را با تمام قوانین بین‌المللی و آزادی‌های مورد تأیید قوانین و منشورهای بین‌المللی در تعارض دانستند.

در این میان، کانون حقوق بشر بحرین، هدف از تشکیل گروههای شبه نظامی را ربودن فعالان و حامیان آزادی و دموکراسی دانسته و تأکید کردند که اعضای این گروهها متشکل از گروههای مسلحی هستند که ربوده شدگان را سخت شکنجه می‌کنند.

احکام ظالمانه‌ای در انتظار الغسره است

کانون مزبور همچنین اعلام کرد که این گروهها صبح روز گذشته رضا الغسره فعال بحرینی را در منطقه بنی جمره ربوده و بر خلاف قوانین بین‌المللی او را مورد شکنجه قرار دادند و اکنون صدور احکام ظالمانه ای در انتظار الغسره است.

کانون حقوق بشر بحرین، شبه نظامیان را مسئول ربودن ناجی فتیل فعال حقوقی بحرینی و عضو جمعیت جوانان این کشور و نیز هشام الصباغ عضو جمعیت العمل الاسلامی (کار اسلامی) دانستند.

این کانون رواج آدم ربایی از سوی نهادهای امنیتی را به مثابه نابودی حاکمیت قانون دانسته و تأکید کردند: این اقدامات بحرینی‌ها  به ویژه کسانی که بر عدالت و دموکراسی و اصلاح سیاسی تأکید دارند، در معرض خطر جدی قرار می‌دهد.

این در حالی است که جمعه الکعبی وزیر امور شهرداری‌ها در بحرین روز گذشته از تشکیل شبه نظامیان و فعالیت آنان در کنار نیروهای امنیتی برای مقابله با جنبش‌های خواستار دموکراسی خبر داد.

روزنامه اخبار الخلیج بحرین نیز در این خصوص نوشت: به تعدادی از اهالی المحرق اختیارات ویژه‌ای داده شده است که بر اساس آن از تخریب روز افزون این شهر جلوگیری کنند.

به نوشته این روزنامه، کارت‌های شناسایی نیز برای این افراد صادر شده است که به موجب آن می‌توانند افراد مشکوک را تا رسیدن پلیس بازداشت کنند.

انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها