امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۹:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107820
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 74
به گزارش خبرنگار سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دبیرکل و اعضای جدید هیات مدیره انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان پیش از ظهر امروز (دوشنبه)

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دبیرکل و اعضای جدید هیات مدیره انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان پیش از ظهر امروز (دوشنبه) با حضور در دفتر جنبش حماس در تهران با خالد القدومی نماینده این جنبش دیدار و پیروزی مردم و مقاومت غزه در جنگ اخیر  را تبریک گفتند.

سید نظام‌الدین موسوی با اشاره به این پیروزی گفت: مقاومت در جنگ غزه با ایستادگی و پیروزی خود اقدام کم‌نظیری را در طول تاریخ مبارزه امت مسلمان در برابر رژیم صهیونیستی انجام دادند که البته در جنگ 33 روزه از سوی حزب‌الله لبنان و جنگ 22 روزه از سوی مقاومت اسلامی فلسطین این امر صورت گرفته بود.

وی افزود: هیمنه و شوکت رژیم صهیونیستی در جنگ اخیر که جنگی نابرابر بود شکسته شد و مردم فلسطین با موفقیت و سربلندی از این جنگ پیروز بیرون آمدند.

موسوی در ادامه تصریح کرد: اگر جنگ غزه بین دو ارتش کلاسیک و برابر صورت گرفته بود، پیروزی در آن پیروزی تلقی نمی‌شد، ولی این جنگ پیروزی خون در برابر شمشیر بود هر چند که در جنگ اخیر مقاومت اسلامی توانست از ابزارهای نظامی مانند موشک استفاده کند، ولی در مجموع جنگی نابرابر صورت گرفته بود که پیروزی در آن باعث خوشحالی آزادیخواهان جهان شد. هر چند که این پیروزی با همت و تلاش خود فلسطینی‌ها و با همراهی دیگر مسلمانان جهان رخ داده بود، ولی تنها دست الهی در پشت این امر وجود داشته است.

دبیرکل انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان خاطرنشان کرد: صهیونیست‌ها از ترس و واهمه موشک‌های مقاومت به پناهگاه‌ها هجوم بردند، ضمن اینکه ضربات جبران‌ناپذیری نیز با تعطیلی فرودگاه بن‌گوریون به رژیم صهیونیستی وارد شد.

مدیرعامل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به برقراری آتش‌بس بین حماس و صهیونیست‌ها، این آتش‌بس را برای مقاومت از موضع سرافرازانه دانست و گفت: فجایع انسانی برای ما و جهانیان در جنگ غزه به دلیل کودک کشی صهیونیست‌ها سخت و ناراحت‌کننده بود، ولی ثمره مقاومت و ایستادگی مردم غزه در برابر صهیونیست‌ها ثمره‌ای شیرین و برای صهیونیست‌ها ناراحتی و نگرانی و آشفتگی را به وجود آورده بود که این امر نشانه شکست آنها است.

دبیرکل انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان با تاکید بر اینکه خط اول ایستادگی در برابر جبهه استکبار، مردم غزه و فلسطین هستند، افزود: ما از خداوند صبر و مقاومت را برای مردم غزه طلب می‌کنیم.

وی گفت: روح وحشی‌گری رژیم صهیونیستی در جنگ غزه برای همه دنیا ثابت شد و حتی برخی افراد و جریاناتی که در داخل ایران به هیچ وجه سیاسی نیستند هم به دلیل زیر پا گذاشتن انسانیت و حقوق بشر در غزه از مردم این سرزمین حمایت کردند لذا باید این امر را به فال نیک گرفت و از آن استقبال کرد.

وی تاکید کرد که هر کمکی در حوزه رسانه برای اهداف و آرمان فلسطین و مقاومت لازم باشد انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان انجام خواهد داد.

موسوی اظهار داشت: انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان یکی از انجمن‌های با سابقه صنفی و تشکیلاتی در جمهوری اسلامی ایران است و هم‌اکنون هم دارای تقریبا 1000 عضو است که عناصر تشکیلاتی آن افرادی با سابقه و مکتبی هستند و عضوگیری این انجمن از سال 76صورت گرفته است و اخیرا هم انتخاباتی برگزار و هیأت مدیره جدید آن انتخاب شد.اعضای انجمن را طیف وسیعی از رسانه‌ها و روزنامه‌نگاران کشور برعهده دارند و حضوری فعال در تصمیم‌گیری‌ها و تصمیم‌سازی‌های کلان در کشور دارند.

موسوی با تأکید بر اینکه به دنبال این هستیم که ظرفیت انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان را در خدمت اهداف و آرمان فلسطین قرار دهیم،‌خاطرنشان کرد: به صورت نمادین قرار است کمکهای خبرنگاران و اهالی رسانه توسط انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان جمع‌آوری و به اصحاب رسانه در غزه که مورد هجوم واقع شده اند قرار گیرد و قرار است در همایشی از خبرنگارانی که در غزه اخبار جنگ سوم صهیونیستی علیه نوار غزه را پوشش رسانه‌ای دادند، تجلیل کنیم.

وی با عرض تبریک مجدد به دلیل پیروزی مقاومت در غزه از اعلام آمادگی انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان برای کمک به اهداف و آرمان های فلسطین خبر داد و گفت: به عنوان برادران دینی مردم فلسطین وظیفه داریم که به اهداف و آرمان فلسطین کمک کنیم.

وی با تأکید بر اینکه یکی از مسائل اساسی دنیای اسلام و اصلی‌ترین مسئله آن قدس و فلسطین است که همواره یکی از اهداف و آرمان‌های حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری از ابتدای انقلاب اسلامی بوده است، گفت:‌ یکی از استوانه‌ها و ارکان حمایت از مقاومت و فلسطین جمهوری اسلامی ایران است و هیچ منتی هم به دلیل این حمایت بر سر ملت فلسطین و آرمان فلسطین نداریم و اگر امروز مردم فلسطین با مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی به مبارزه بپردازند به نمایندگی از جهان اسلام این کار را انجام می‌دهند.

دبیرکل انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان افزود: نگاه نیروهای انقلابی به مسئله فلسطین این است که فلسطین و لبنان خط اول مقاومت در جهان اسلام هستند و هر فرد و جریانی که در آنجا به مبارزه می‌پردازد به نمایندگی از انقلاب اسلامی ایران این کار را می‌کند.

وی با انتقاد از طرح شعار نه غزه و نه لبنان از سوی برخی افراد سیاسی، گفت: هر کسی که این شعار را سر داده باید بداند که دشمن را در نزدیکی گوش خود احساس خواهد کرد لذا از اساس این شعار با آرمان انقلاب اسلامی ایران  در تضاد بوده است.

موسوی اظهار داشت: امروز وجهه ضدمردمی و ضد انسانی رژیم صهیونیستی گفتمان غالبی را در دنیا ایجاد کرده و حتی کسانی که در گذشته در غرب اروپا دلشان با صهیونیست ها بوده است به دلیل مشاهده شدت جنایات صهیونیست‌ها به گفتمان قالب این روزها یعنی وجهه ضد مردمی و ضد انسانی رژیم صهیونیستی سوق پیدا کرده است.

وی با اشاره به محدودیت ایجاد شده از سوی هالیوود برای عدم ورود به مسئله فلسطین تصریح کرد: به این دلیل که حقانیت فلسطین در هالیوود هم برای برخی هنرمندان آنجا اثبات شده بود دولت آمریکا و صهیونیست ها از به کار بردن واژه فلسطین ممانعت به عمل می‌آوردند.

وی با تاکید بر اینکه صهیونیسم خوب و بد وجود ندارد، گفت: ریشه صهیونیسم به دلیل مبنای غلط آن باید خشکانده شود و اینکه گفته می‌شود که در اسرائیل عده‌ای افراطی و عده‌ای میانه‌رو هستند این طرح توطئه غرب است و همه افرادی که خانه فلسطینیان را اشغال کرده‌اند جزو صهیونیست‌های افراطی محسوب می‌شوند.

دبیرکل انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان افزود: صهیونیست‌ها نامشروع هستند و هدف غایی فلسطینیان باید حذف کامل این رژیم باشد و به همین منظور هم جمهور اسلامی ایران طرح برگزاری انتخاباتی با حضور همه فلسطینیان در تمام سرزمین‌های اشغالی را ارائه کرده که مطمئنا نتیجه آن ریشه‌کنی صهیونیست‌ها و آزادی فلسطین و قدس شریف خواهد بود.

موسوی با تاکید بر اینکه در مسئله فلسطین نباید گرفتار حاشیه‌ها شویم گفت: هم‌اکنون کل جریان جهان اسلام در پشت مسئله فلسطین است و از نظر جمهوری اسلامی ایران آزادی فلسطین توسط هر گروه و جریان مسلمانی صورت گیرد مطلوب ما است و برای ما مهم نیست که چه جریانی این رژیم را نابود می کند. زیرا همه ما در مورد قرآن و پیامبر اسلام و دین مبین اسلام هیچ مشکل و اختلافی با هم نداریم و از لحاظ ما هیچ فرقی بین شیعه و سنی وجود ندارد. فقط این عزیزان باید به اهداف و آرمان فلسطین اعتقاد داشته باشند و این را باید بدانیم که دشمن با ایجاد راه‌های انحرافی تمام سعی خود را برای به حاشیه بردن مسئله فلسطین که مسئله جهان اسلام است به کار برده است ولی ما باید کاری کنیم که این امر مهم فراموش نشود.

وی با انتقاد از برخی جریانات شیعه نما  که علیه برادران اهل تسنن اقدام به توهین می‌کنند، افزود: هیچگاه این افراد در صف جمهوری اسلامی ایران نیستند و حتی اقدامات و اهداف آنها در راستای تخریب جمهوری اسلامی ایران نیز هست ولی این رفتار افراطی آنها در بیرون از مرزهای جمهوری اسلامی ایران برعکس بیان می‌شود و حتی به دروغ می‌گویند که ایران از آنها حمایت می‌کند و ما از فلسطینیان خواهش می‌کنیم که این موضوع را در سرزمین‌های خود به خوبی تبیین و روشنگری کنند.

موسوی با انتقاد از راه‌اندازی برخی شبکه‌های ماهواره‌ای به دست برخی جریان های مدعی شیعه برای ضربه زدن به اهل تسنن گفت: همان کسی که به اسم شیعیان شبکه ماهواره ای راه‌اندازی می‌کند تا به برادران اهل سنت ما ضربه بزند از همان جایی پول می‌گیرد که ماهواره‌های اهل سنت برای تخریب شیعیان راه‌اندازی شده است.

وی گفت: مردم فلسطین این را بدانند که امام این امت و مردم ایران با تمام جان در راستای اهداف و آرمان فلسطین هستند و از آنها حمایت می‌کنند.

موسوی با تاکید بر اینکه یکی از وظایف رسانه‌ها نزدیکی دیدگاه‌هاست گفت: کار رسانه‌ این است که باور دروغی که دشمن در جامعه اسلامی ایجاد کرده است را از بین ببرد و روشنگری نماید ضمن اینکه رسانه‌های فلسطینی هم در مورد اقدامات جمهوری اسلامی باید اذهان مردم فلسطین را روشن کنند.

موسوی با اشاره به وجود برخی اختلافات در فلسطین برای مقاومت یا سازش در برابر صهیونیست‌ها گفت: اختلاف‌نظر بین راهبرد مقاومت و سازش در بین فلسطینیان وجود دارد ولی مهم این است که لایه اصلی فلسطین به دنبال آرمان و اهداف فلسطینیان است که باید با ایستادگی خود در برابر رژیم صهیونیستی به پیروزی فکر کنند.

*خالد قدومی: دفتر حماس در تهران بر روی همه حامیان آرمان فلسطین باز است

همچنین در این دیدار خالد القدومی نماینده جنبش حماس در تهران با بیان اینکه پیروزی مقاومت در غزه سرآغاز و سرانجام نیکی داشته است گفت: این پیروزی، پیروزی همه ما و همه آنهایی است که در جبهه مقاومت و اسلام سیاسی حضور دارند.

نماینده حماس در تهران این پیروزی را خاص همه اندیشه‌های درون جبهه مقاومت دانست و افزود: دشمنان ما تفاوتی برای اندیشه‌های درون این جبهه قائل نیستند ضمن اینکه جبهه استکبار هم اهل تسنن و هم شیعیان را مورد هدف نابودی قرار داده و فجایع صورت گرفته در عراق و افغانستان بخشی از مصادیق آن است.

وی خاطرنشان کرد: هدف استکبار در هم کوبیدن اسلام میانه‌رو است و بدون هیچ مبالغه ای باید بگویم که جنگ 51 روزه پیروزی راستینی را برای جبهه مقاومت که با تواضع خاصی این پیروزی را رقم زده بود به همراه داشته است.

القدومی تصریح داشت: پس از جنگ غزه تنها کسی که در رژیم صهیونیستی دم از پیروزی می‌زند شخص نتانیاهو و موشه یعالون وزیر جنگ این رژیم است و سایر افراد در جامعه صهیونیستی به شکست خود در این جنگ اذعان کرده‌اند البته ما نیازی به گواهی دشمن در مورد شکست‌شان در برابر مقاومت نداریم و ما خود می‌دانیم که چه ضربه‌ای به این رژیم جنایتکار وارد کرده‌ایم.

نماینده حماس در تهران خاطرنشان کرد: این جنگ در شرایطی اتفاق افتاده که مردم غزه و فلسطین در شرایط بسیار سختی به سر می‌برند و انتظاراتی که در جنگ‌های گذشته در جهان عرب و اسلام می‌دیدیم در این جنگ هرگز رخ نداد و حتی برخی از ملت‌هایی که دلشان با اهداف و آرمان فلسطین همراه بود نیز در این جنگ ما را یاری نکردند زیرا گرفتار شرایط و مشکلات داخلی کشورشان و توطئه‌های ایجاد شده توسط استکبار جهانی شده بودند.

وی گفت: ما به مطالبات حق و قانونی کشورهای مسلمان و عرب احترام می‌گذاریم ولی آنها باید بدانند که آرمان و مردم فلسطین در حال حاضر در چه شرایطی به سر می‌برند و اگر به شرایط و محیط پیرامون فلسطین نگاه کنیم متوجه می‌شویم که سران رژیم صهیونیستی اعلام می‌کردند که اردوگاه اعراب در کنار آنها قرار دارد و هیچ ابایی هم از ذکر اسامی کشورها و سران آنها نداشتند و البته هیچ واکنشی هم از سوی سران عرب در این باره وجود نداشته است.

القدومی به افراطی‌گری درون جامعه صهیونیستی اشاره کرد و افزود: در جنگ غزه افراطی‌گری صهیونیست‌ها مشخص شد زیرا جامعه صهیونیستی در طول 6 دهه‌ای که از عمر این رژیم نامشروع می‌گذرد این افراطی‌گری را همواره داشته و بیشتر نیز شده است هرچند که جبهه استکبار تلاش می‌کرد که چهره‌ای صلح‌طلب از این رژیم به دنیا معرفی کند ولی این رویه در جنگ غزه برملا شد .

نماینده حماس در تهران به افشای چهره واقعی کودک‌کش و جنایتکار رژیم صهیونیستی در شهر غزه اشاره کرد و تصریح داشت: مردم آمریکا و اروپا با حضور خود در خیابان‌ها برعلیه رژیم صهیونیستی به دلیل اقدامات وحشیانه و کودک‌کش صهیونیست‌ها شعار دادند و ملت‌های دنیا هم برخلاف دولت‌هایشان با دیدن تصاویر واضح از جنایات صهیونیست‌ها در غزه با صدای رسا علیه رژیم صهیونیستی شعار دادند و این در حالی است که دولت‌های آنها همچنین از این رژیم جنایتکار حمایت می‌کردند.

القدومی با تاکید بر اینکه مردم فلسطین حمایت خود را حتی برای لحظه‌ای از مقاومت کنار نگذاشتند، گفت: آنچه پیروزی مقاومت را در جنگ غزه رقم زد موشک‌ها و پایداری آنها به تنهایی نبود بلکه توجه و پشتیبانی مردم فلسطین از مقاومت بود که باعث شد تمام توطئه‌ها علیه مقاومت خنثی شود هر چند که دشمن به دنبال شوراندن مردم فلسطین علیه مقاومت بود.

وی با اشاره به ضعف زبان گفتمانی بین مقاومت و حامیان مقاومت که در یک جبهه حضور دارند، گفت: ما نباید به مسائل حاشیه‌ای و فرعی کشیده شویم و نباید از دشمن اصلی جهان اسلام یعنی صهیونیست‌ها که طبق فرمایش حضرت امام خمینی(ره) غده سرطانی است غافل شویم و در حال حاضر به نظر می‌رسد که ما قطب‌نما را گم کرده‌ایم.

نماینده حماس افزود: باید جلسات درون گفتمانی را ادامه دهیم و در این راه از همه جهان اسلام و بخصوص صاحبان خرد و اندیشه سیاسی انتظار این است که با هم گفت‌وگو کنند و اعتراف می‌کنم که ما هم مقصر هستیم و باید با ادامه گفت‌وگو برای تحقق آرمان فلسطین و نابودی صهیونیسم تلاش کنیم و به همین منظور درب دفتر حماس در تهران بر روی همه حامیان آرمان فلسطین باز است.

القدومی افزود: در شبکه یوتیوب فیلمی قدیمی وجود دارد که مردم ایران در حال اهدای خون به مردم فلسطین هستند ولی استکبار جهانی با طرح شایعاتی اعلام کرده است که ایرانی‌ها به دنبال اهدای خون نیستند و این امر آنها صرفا تبلیغاتی است.

وی با اشاره به فرمایش پیغمبر اکرم (ص) مبنی بر اینکه اختلافات مایه برکت است افزود: این اختلافات نباید باعث از بین رفتن وحدت در جهان اسلام شود و همواره اختلاف‌نظر وجود دارد ولی این اختلاف‌نظر باید با گفتمان علمی و مستند همراه باشد تا حق و ناحق مشخص شود ولی اینکه اینگونه القا شود که ملت‌های جهان اسلام دچار دوگانگی هستند اشتباه است و با هم به دنبال تقریب مذاهب هستیم.

خالد القدومی در پایان اظهار داشت: اساس و فلسفه حضورم در تهران ایجاد همگرایی فکری و ترمیم پل‌های شکسته شده بین جهان اسلام و عرب است.

در پایان این دیدار نیز کارت عضویت افتخاری انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان به خالد القدومی به عنوان نماینده جنبش حماس در تهران اهدا شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها