امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۰۸:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107822
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 83
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اصفهان، حسینعلی حاجی دلیگانی عصر امروز در پنجمین نشست خبری خود با اصحاب رسانه استان اصفهان در پاسخ به ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اصفهان، حسینعلی حاجی دلیگانی عصر امروز در پنجمین نشست خبری خود با اصحاب رسانه استان اصفهان در پاسخ به سئوال خبرنگاری پیرامون معرفی وزیر جدید علوم از سوی دولت یازدهم به مجلس اظهار کرد: طبق خبرهایی که ما تا امروز داریم دولت روی افرادی به جز محمدعلی نجفی سرپرست فعلی وزارت علوم برای معرفی به مجلس در حال رایزنی و بررسی است و بر این اساس بعید می‌دانیم که نجفی از سوی دولت تدبیر و امید به عنوان وزیر جدید علوم معرفی شود.

وی بیان کرد: علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی و سورنا ستاری، معاون فعلی رئیس جمهور از گزینه‌های مدنظر دولت برای معرفی به عنوان وزیر جدید علوم هستند.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سئوال خبرنگار دیگر مبنی بر مطرح بودن استیضاح وزیر ارشاد در بین نمایندگان مجلس، عنوان کرد: من مورد جدی دیگری را در مورد استیضاح وزرای دولت نمی‌بینم که در راه اعلام حصول مجلس باشد، البته انتقادات شدیدی نسبت به عملکرد این وزیر وجود دارد، اما فعلاً استیضاح وزیر ارشاد را بعید می‌دانم و شخصاً به دنبال استیضاح وزیر نیرو دولت یازدهم هستم.

* اعلام وصول طرح استیضاح وزیر نیرو در آینده نزدیک

حاجی‌دلیگانی اضافه کرد: با توجه به حرف‌های ضد و نقیض وزیر نیروی دولت یازدهم نسبت به موضوع آب اصفهان و بحث تونل بهشت‌آباد طرحی را برای استیضاح این وزیر آماده کرده‌ایم که درصدد اعلام وصول آن هستیم.

وی عنوان داشت: رفتار چیت‌چیان، وزیر نیرو وزیر دولت یازدهم در قبال مردم اصفهان دوگانه است و نمایندگان اصفهان تاکنون 20 مورد از اعمال انجام شده برخلاف قانون وزیر نیرو تهیه کرده‌اند.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس نسبت به برخی از اقدامات ضدونقیض وزیر نیرو در مواجهه با حل مشکل آب اصفهان، گفت: واقعیت این است که ما نمایندگان اصفهان باید واقعیت را به مسئولان دولتی گوشزد کنیم و نسبت به بروز معضلات میراث فرهنگی و محیط زیستی حاصل از خشکسالی زاینده‌رود حساس باشیم.

حاجی‌دلیگانی تشریح کرد: آب باید امروز مدیریت شود، به طوری که هم شهروندان خوزستانی و هم مردم چهارمحال و بختیاری از حق خود بهره‌مند شوند و هم اصفهان، یزد و فلات مرکزی ایران حق خود را از آب ببرند.

وی توضیح داد: ما هرگز به دنبال ضایع کردن حق دیگران نبوده‌ایم و تنها به دنبال احقاق حق‌آبه خود هستیم.

* حرکت عده‌ای در مسیر «تفرقه بینداز» در بحث مدیریت آب

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه در مجلس اضافه کرد: متأسفانه عده‌ای امروز در کشور در بحث مدیریت آب و تقسیم‌بندی آن براساس سیاست «تفرقه بینداز» حرکت می‌کنند، برخی استانداران به کرمان و یزد سفر می‌کنند و از مسئولان آن استان‌ها درخواست عدم همراهی با مردم اصفهان را طلب می‌کنند.

حاجی‌دلیگانی، گریزی به بحث اخیر مطرح شده پیرامون انتقال آب از طریق لوله به جای تونل بهشت‌آباد کرد و افزود: انتقال آب از طریق لوله از هر منظری عقلانی و کارشناسی نیست، چراکه طول عمر لوله 30 سال، اما عمر تونل حداقل 100 سال است؛ همچنین در بحث انتقال آب از طریق لوله نیازمند پمپاژ 700 متری هستیم.

وی در پاسخ به سئوال دیگر یکی از خبرنگاران پیرامون صحبت‌های اخیر خود در رسانه‌ها نسبت به عدم سلامت آب شرب اصفهان، بیان کرد: براساس هیچ عقل و منطقی داشتن فقط یک تصفیه‌خانه برای تأمین آب شرب 5 میلیون مصرف‌کننده کافی نیست.

* 5 میلیون نفر از آب شرب اصفهان استفاده می‌کنند

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس تأکید کرد: میزان مصرف آب شرب شبکه اصفهان با بیش از 60 شهر و 300 روستا در حدود 5 میلیون مصرف‌کننده است و پیک مصرف آب 14 و نیم متر مکعب بر ثانیه است، اما میزان تولید آب شرب اصفهان توسط تصفیه‌خانه «باباشیخ‌علی» 10 و نیم متر مکعب بر ثانیه بوده است که تفاوت این دو مقدار یعنی 4 و نیم متر مکعب بر ثانیه از آب چاه‌هایی تأمین می‌شود که تصفیه روی آنها انجام نشده است و تنها عمل کلرزنی صورت می‌گیرد و این سلامت آب شرب را به طور کامل تأمین نمی‌کند.

حاجی‌دلیگانی در پاسخ  به سئوال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه آیا تحقیق و تفحص از بانک‌ها  از سوی مجلس صورت می‌گیرد و نمایندگان و کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نسبت به انجام آن جدیت دارد؟ خاطرنشان کرد: بدون تردید یکی از ابزارهای نظارتی مجلس تحقیق و تفحص است که براساس قانون اساسی، مجلس می‌تواند از هر مجموعه، نهاد و یا ارگانی بدون هیچگونه محدودیت دولتی و خصوصی بودن تحقیق و تفحص کند.

* بانک‌ها در راستای خروج از رکود اقتصادی گام برنداشته‌اند

وی یادآور شد: یکی از اثرگذاران بخش اقتصاد کشور مجموعه بانک‌ها هستند، ما معتقدیم که در حال حاضر بانک‌ها آنگونه که شایسته و بایسته بود، نسبت به انجام رسالت خود در راستای خروج از رکود اقتصادی و ایجاد رونق اقتصادی گام برنداشته‌اند.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس متذکر شد: سیستم بانکی کشور در حال حاضر بیش از آنکه به دنبال تأمین منافع ملی باشد، به دنبال تأمین منافع مربوط به خودش است، نوع عملکرد بانک‌ها در ماه‌های اخیر حرکت به سمت رو به جلو و گشایش نبوده است.

حاجی‌دلیگانی بیان کرد: براساس نکات یادآور شده، جمعی از نمایندگان مجلس به این نتیجه رسیدند که تحقیق و تفحص از بانک‌ها به عمل آورند که طبیعتاً پس از به رأی گذاشتن این مورد و کسب رأی اکثریت مجلس در صحن علنی این مورد انجام می‌شود.

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه در مجلس اظهار کرد: در همین راستا خودم با توجه به انتقادات زیادی که از سوی مردم حوزه انتخاباتی‌ام نسبت به عملکرد بانک قوامین شده است، طرح تحقیق و تفحص از بانک قوامین را برای ارائه به هیئت رئیسه مجلس تهیه کرده‌ام. چراکه احساس کردم قشر ضعیف جامعه از سوی بانک قوامین از بابت وام‌های پرداخت شده دچار مشکل بزرگی شده‌اند.

* نمایندگان برای تحقیق و تفحص از سیستم بانکی مصمم هستند

این مسئول ضمن تأکید بر جدیت کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، گفت: در حال حاضر با توجه به اطلاعاتی که من دارم نمایندگان برای تحقیق و تفحص از سیستم بانکی کشور مصمم هستند.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس در پاسخ به سئوال خبرنگار دیگر مبنی بر بیان و تشریح مهم‌ترین چالش‌های حوزه انتخاباتی خود، چنین توضیح داد: مهم‌ترین چالش‌های حوزه انتخاباتی من در درجه نخست ریخته شدن و انتقال نخاله‌هایی است که در اصفهان به عنوان شهر بزرگتر در حوزه انتخاباتی ما در میمه، شاهین‌شهر و برخوار ریخته می‌شود.

حاجی‌دلیگانی تصریح کرد: چالش بعدی ما در این حوزه، واحدهای قدیمی تولید آجر است، این امر به ویژه در منطقه حبیب‌آباد موجب بروز آلودگی زیاد هوا و ایجاد مشکل برای ساکنین آن شهر و منطقه شده است و محیط زیست نسبت به این امر هیچ واکنشی ندارد.

وی تأکید کرد: تزریق سیانور به دل خاک در منطقه حوزه انتخاباتی ما توسط معدن طلای موته و سکوت اداره محیط زیست در قبال این امر خطرناک از مهم‌ترین چالش‌های حوزه انتخاباتی‌ام است.

* سکونت 30 هزار نفر از اتباع بیگانه در شهرستان برخوار

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس متذکر شد: از چالش‌های مهم دیگر این منطقه حضور زیاد اتباع بیگانه است، به طوری که در شهرستان برخوار حدود 30 هزار نفر از اتباع بیگانه ساکن هستند و این تعداد از مهاجرین موجب وجود و بروز مشکلات و معضلات اجتماعی زیادی شده‌اند.

این مسئول در ادامه از اسف‌بار بودن وضعیت مواد مخدر همچنین رشد بالای طلاق و مسائل فرهنگی مخرب حاصل از هجمه‌های دشمن به عنوان مهمترین چالش‌ها در حوزه انتخاباتی خود یاد کرد.

* توجه به تولید داخلی، راهکار رفع بیکاری

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه در مجلس عنوان کرد: نرخ بیکاری لیسانس‌ها و فوق‌لیسانس‌ها در این حوزه انتخاباتی بسیار بالا است و حدس می‌زنیم آمار بالای 30 درصد داشته باشیم. 

حاجی‌دلیگانی در پایان اضافه کرد: تنها راهکار رفع بیکاری، توجه به تولید داخلی است؛ این در حالی است که شرکت‌های صنعتی و واحدهای تولیدی این منطقه در وضعیت نامطلوبی به سر می‌برند و کسی جز وزیر تعاون،‌ کار و امور اجتماعی مسئول این بیکاری‌ها و حتی قراردادهای سفید امضای کارگران نیست.

انتهای پیام/63030/ذ40/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها