امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۲:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107823
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 79
به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام محمدجواد حاج علی اکبری در اجلاس روز جهانی مساجد که در سالن همایش‌های

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام محمدجواد حاج علی اکبری در اجلاس روز جهانی مساجد که در سالن همایش‌های بین‌المللی برج میلاد برگزار شد، گفت: نام مسجد همراه خود مجموعه‌ای زیبا و منظومه‌ای دل انگیز از حقایق قدسی و ملکوتی بوده و نقشه‌ای روشن از زندگی سعادتمندانه را در ذهن متبادر می‌کند.

وی عنوان کرد: نام مسجد برای انسان مسلمان شوق انگیز، بهجت‌افزا و پیش‌برنده بوده و مسجد در اسلام شکل تکامل یافته معابد است، همچنین عدالت مقصد و آرزوی همه دوستان خدا، پیامبران و صالحان بوده اما قسط که پیامبر(ص) به آن مأمور است زمانی ارائه می‌شود که مردم به مسجد روی بیاورند چون در متن توحید است که عدالت و قسط مطرح می‌شود.

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد تصریح کرد: رهبری به تنهایی نمی‌تواند این موضوع را تحقق بخشد البته با حضور جامعه و همکاری با رهبری است که قسط محقق می‌شود لذا همه باید به مسجد روی بیاورند و به دور از نژادها و ملیت‌ها تنها به عنوان بنده خدا سر بر زمین خدا بگذارند.

وی با اشاره به مأموریت مهم مسجد گفت: مأموریت مسجد این است که به زندگی مردمان رنگ خدایی دهد از این رو مسجد صرفاً یک مکان نبوده بلکه نهاد، خانه مردم، خدا و مرکز شکوفایی فطرت است.

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد خاطرنشان کرد: مساجد همواره در برابر جبهه کفر متحد شده و آنها را بسیج می‌کنند لذا برای ما واضح است چرا مساجد مورد هجوم دشمن واقع می‌شوند، از روز نخست دشمنان سعادت انسان و اسلام، پرچم خرابی مساجد را در دست گرفتند و قصد انزوای آن را داشتند و حتی گاهی مساجدی هم بنا می‌کنند اما این مساجد بتکده‌هایی بیش نیستند.

وی با اشاره به نامگذاری روز جهانی مساجد ابراز داشت: روز جهانی مساجد به مناسبت هتک حرمت صهیونیست‌های پلید به مسجد الاقصی بود که 45 سال پیش رخ داد، از این رو به پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران این روز روز جهانی مساجد نامیده شد.

حاج علی‌اکبری در همین هفته‌های اخیر و در آستانه روز جهانی مساجد شاهد جنگ 50 و چند روزه در غزه بودیم که همان روش گذشته به کار گرفته شد و 200 مسجد در این ایام از سوی رژیم غاصب صهیونیستی تخریب شد همچنین در سوریه، عراق و حتی کشورهای اروپایی جسارت هایی به مساجد صورت گرفت که این موضوع حاکی از کارکردهای فوق‌العاده مساجد بوده و مشخص می‌کند آنها می‌دانند مسجد محل اتحاد دل‌های مؤمنین است.

وی مسجد را معجزه بزرگ اسلام دانست و گفت: مسجد بزرگ ترین کارکرد را برای پیش برد اهداف اسلام دارد و این دلیل دشمنی‌ها با مساجد است از این رو این اجلاس فرصتی برای محکوم کردن کسانی است که به مساجد توهین می‌کنند.

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد عنوان کرد: امروز در این اجلاس نه تنها مسلمانان بلکه تمامی دوستداران ادیان الهی را فرا می‌خوانیم چرا که امروز مساجد تخریب می‌شوند و نوبت کلیساها هم خواهد رسید بنابراین حفاظت از امکان دینی واجب و ضروری است.

وی گفت: در روز جهانی مساجد شاهد حضور ائمه جماعات در میدان فلسطین تهران بودیم که به حمایت از مردم مظلوم غزه به میدان آمده و راهپیمایی کردند از طرفی این جلسه اختتامیه برنا مه‌های مسجدی امسال است و نگاه فاخری بر نقش مسجد داشته و تأکید بر نقطه مشترک امت‌های اسلامی در مساجد است.

حاج علی‌اکبری با ابراز امیدواری از این مسئله که روزی پیام امت اسلامی از تمامی مناره‌های مساجد جهان به گوش جهان خواهد رسید، یادآور شد: از تمامی آبادگران خانه خدا، خیرین مسجد ساز، امنای بزرگوار، خادمان عزیز، بسیجیان، کانون های فرهنگی و هنری مساجد و مسئولین نهادهای گوناگون که از خدمت به خانه خدا دریغ نمی‌کنند، سپاسگزارم.

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد اظهار داشت: سال گذشته روز جهانی مساجد با تشکیل دولت جدید مصادف شد از این رو افتخار حضور رئیس جمهوری را در این مراسم نداشتیم اما حضور ایشان در مراسم امسال به فال نیک گرفته و این فرصت را غنیمت می‌شماریم و امیدواریم حضرتعالی به عنوان مقام عالی کشور و رئیس شورای عالی انقلاب در تصمیم گیری‌ها جایگاه ویژه‌ای برای مساجد قائل شوید.

وی ادامه داد: پیام ما این است که در دکترین نظام تعلیم و تربیت و عرصه‌های سیاسی، اجتماعی و دیپلماسی خارجی مسجد به عنوان کانون مرکزی مورد توجه قرار گرفته و امیدواریم با امید و تدبیر مساجد پایگاه اصلی خود را پیدا کند تا امید بیشتری به جامعه دهد.

حاج علی‌اکبری گفت: برای آیت الله مهدوی کنی که مؤسس مرکز رسیدگی به امور مساجد بودند و در دوران مدیریت جدید نیز ما را مورد لطف و عنایت قرار داده‌اند از درگاه ایزد تعالی عافیت طلب می‌کنیم.

انتهای پیام/س

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها