امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۲:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107826
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 40
محمد اسماعیلی نماینده مردم زنجان و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی ...

محمد اسماعیلی نماینده مردم زنجان و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; اظهارداشت: طرف‌های غربی و آمریکا تا به حال نشان داده‌اند که در مذاکرات هسته‌ای صادقانه رفتار نمی‌کنند.

وی در واکنش به سخنان هاشمی رفسنجانی در دیدار با وزیر خارجه فنلاند درخصوص پذیرش پروتکل الحاقی برای اعتماد سازی، گفت: پذیرش پروتکل الحاقی به همین سادگی‌ها که بیان می‌شود نیست. این موضوع به مجلس مربوط می‌شود و اظهار نظر برخی در این خصوص وجاهت قانونی ندارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس ادامه داد:‌ وقتی طرف مقابل حسن نیت خود را در مذاکرات نشان نداده است، صحبت از پذیرش پروتکل الحاقی موضع‌گیری منفعلانه است.

اسماعیلی با بیان اینکه هاشمی رفسنجانی در خصوص پذیرش پروتکل الحاقی، جایگاه تصمیم‌گیری ندارد، افزود: وقتی برخی موضع‌گیری منفعلانه می‌گیرند، طرف مقابل با حسن نیت بدان نگاه نمی‌کند بلکه از آن سوء استفاده خواهد کرد، ما هرگاه درمقابل غرب و آمریکا از موضع ضعف و انفعال صحبت کرده‌ایم، آنان توقعاتشان را بالا برده‌اند.

این نماینده مجلس در پایان تصریح کرد: البته اروپایی‌ها نشان داده‌اند که در تصمیم‌گیری‌ها مستقل عمل نمی‌کنند و تابع دستورات آمریکا هستند و البته صحبت درباره پذیرش پروتکل الحاقی در زمانی که آنان حسن نیت خود را نشان نداده‌اند، جایگاهی ندارد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها