امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۱:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10783
تاریخ انتشار: ۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۵۸
تعداد بازدید: 297
«میساء صالح» نماینده پارلمان سوریه در گفت‌وگو با خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس بر وجود توطئه‌ای سامان یافته از سوی امپریالیسم و ...

«میساء صالح» نماینده پارلمان سوریه در گفت‌وگو با خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس بر وجود توطئه‌ای سامان یافته از سوی امپریالیسم و صهیونیسم تأکید کرد.

وی در پاسخ به سوالی درباره سخنرانی اخیر بشار اسد رئیس جمهور سوریه و با توجه به اینکه این کشور درگیر جنگ جهانی 23 ماهه است، گفت: ما بحران سختی را در مرحله‌‌ای که توطئه‌های فراوان هویت و وجود سوریه را هدف قرار داده‌اند پشت سر می‌گذاریم این توطئه‌ها بر اساس بهانه‌های واهی طراحی شده و هدف آنها تحت تأثیر قرار دادن حقوق و ریشه اعراب است که به وسیله صهیونسیم و امپریالیسم با دقت طراحی شده است.

بشار اسد رئیس جمهور سوریه در سخنان اخیر خود گفته بود: ما خود صاحبان درد و رنجیم و تأکید کرده بود که راهکار پیشنهادی‌اش برای هر  شهروند سوری است که خواهان عزت و کرامت کشور خود است.

صالح درباره راهکاری برای خروج از بحران سوریه گفت: تنها برون رفت از بحران سوریه باید راهکاری سیاسی باشد که بر اساس گفتمان میان همه گروه‌های مردم سوریه تشکیل شده است.

وی افزود: این مسأله به این معنا نیست که ارتش سوریه از مقابله با حمله به نقاط مختلف سوریه دست بردارد زیرا ارتش سوریه نمونه‌ای بارز از ملی گرایی و قومیت گرایی است .

وی افزود: گرچه کشورهای غربی در منطقه رویکردهای متفاوتی دارند و منافشان نیز متفاوت است  اما مردم سوریه پایه و اساس و محرک اصلی حل بحران سوریه هستند و با توجه به وجود اشتراک با برخی طرف‌های منطقه‌ای تأکید می‌کنیم که ما علاوه بر وجود جنگ روانی و رسانه‌ای همچنان استوار خواهیم ماند زیرا دشمنان با متهم کردن ما به همدستی با تروریسم می‌خواهند صفت مقاومت را از ما سلب کنند.

عضو پارلمان سوریه درباره نقش کشورهای عربستان و قطر در بحران سوریه یادآور شد که گروه‌های که در این هجمه علیه سوریه مشارکت دارند متنوع هستند و وابستگی‌ آنها نیز متفاوت است و آنها با اقدام به ارسال سلاح از همه نقاط جهان به سوریه می‌خواهند از طرز فکر تکفیری، سلفی و وهابی برای محقق کردن اهداف خود در چند پاره کردن سوریه استفاده می‌کنند.

وی افزود: ترکیه در واقع با تبدیل کردن خود به دروازه‌ای برای ارسال سلاح و تأمین مالی معارضان خیال ایجاد امپراطوری مدرن را در سر می‌پروراند.

صالح در پاسخ به سوالی درباره تأثیر ماندن یا نماندن اسد در آینده سوریه گفت: ما به اسد به عنوان یکی از نمادهای ملی خود پایبند خواهیم بود و غرب این مسأله را درک کرده که از درخواست کناره گیری او به درخواست گفتمان روی آورده‌اند و ما نیز تأکید می‌کنیم که گفت وگو بهترین راهکار موجود است و صندوق‌‌های رأی تعیین کننده فردی است که به عنوان رئیس جمهور سوریه انتخاب خواهد شد.

وی در پاسخ به سوالی درباره تأثیرات مثبت اصلاحات در سوریه گفت: از زمانی که اسد به قدرت رسیده ‌است طرح‌ها و پروه‌های اصلاحاتی فراوانی را اجرا کرده است او حتی قانون اساسی سوریه را در پی درخواست مردم  دچار دگرگونی کرده و قانون احزاب و انتخابات نمونه خوبی برای این مسأله است که نشان دهنده خواست اسد برای مشارکت  همه مردم سوریه در تغییر و اصلاحات است.

از این رو به عنوان ملت سوریه باید پیروزی را سرآغاز دوره‌ای جدید بدانیم که راه ما را روشن می‌کند و به آزادی معنا می‌دهد زیرا زبان بردباری منبعی برای ادامه راه است و ما تأکید می‌کنیم که در برابر دشمنی و ظلم ایستادگی خواهیم کرد و معتقدیم که سوریه حق خود را از دشمنان خود خواهد گرفت زیرا شهادت ثروت ماست و خون ما به تنهایی ناممکن را ممکن می‌سازد.
انتهای پیام
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها