امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۱:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107840
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 48
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پانزدهمین «عصرانه ادبی فارس» پاسداشت ایرج قنبری با حضور جمعی از شعرا، هنرمندان و

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پانزدهمین «عصرانه ادبی فارس» پاسداشت ایرج قنبری با حضور جمعی از شعرا، هنرمندان و علاقه‌مندان به شعر عصر امروز در پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; برگزار شد.

در این مراسم رضا اسماعیلی ضمن توضیح در مورد ویژگی‌های شعر قنبری گفت: اگر اشعار شعرای نسل سوم و چهارم انقلاب به پختگی رسیده است نباید فراموش کنیم که اگر امروز شعر انقلاب به یک برگ و باری رسیده حاصل تلاش امثال سیدحسین حسینی، قیصر امین‌پور و سلمان هراتی‌ها است.

وی افزود: قنبری در شعر دارای زبانی صمیمی، زلال و روان است و کوه، دریا و جنگل در اشعارش نشان از اقلیم شاعر دارد و لطافت طبیعت در زبان ادبی وی وجود دارد.

*قنبری از شعرای تاثیر گذار دهه شصت است

در ادامه این مراسم مصطفی علیپور منتقد ادبی گفت: اگر بخواهیم 10 نفر از شعرای اثرگذار دهه شصت را نام ببریم حتما یکی از آنها ایرج قنبری است و ویژگی‌‌های شخصیتی و شعری قنبری گواهی بر این ادعا است.

*نقش شاعران دهه شصت نقش انکار ناپذیری است

وی در به شعر دهه شصت اشاره کرد و توضیح داد: شعر دهه 60 یک شعر متفاوت با دهه‌های بعد است و به نظرم بعید است که شعرا رجعت دوباره‌ای به شعر دهه شصت داشته باشند. شعر در دهه شصت دارای یک سادگی و صمیمیت است و این خصلت و ویژگی شعر دهه شصت است. نقش شاعران دهه شصت در شعر انقلاب انکار ناپذیر است و شاعران بزرگ بعد از انقلاب که از خود آثاری بر جای گذاشته‌اند همان شاعران دهه شصت بوده‌اند.

انتهای پیام/وو

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها