امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۶:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107847
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
بهروز کلاته عضو شورای مرکزی اتحادیه انجمن اسلامی دانشجویان مستقل در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ضمن تقدیر از

بهروز کلاته عضو شورای مرکزی اتحادیه انجمن اسلامی دانشجویان مستقل در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ضمن تقدیر از مواضعی که رئیس جمهور بعد از استیضاح وزیر علوم داشت، گفت: این مواضع مانع از سوء استفاده برخی افراد و رسانه‌ها شد. کسانی قصد داشتند با استفاده از استیضاح فضایی را فراهم کنند که باعث اختلاف میان دولت و مجلس شود ولی با مواضع روحانی کمی عقب کشیدند.

وی به عمکرد فرجی‌دانا در وزارت علوم اشاره کرد و ضمن انتقاد از این عملکرد، افزود: البته معتقدیم که علی رغم تمام انتقاداتی که به تیم وزیر علوم سابق وارد است برخی از افراد این تیم در بعضی حوزه‌ها عملکرد مثبتی هم داشته‌اند که این عملکرد در خور تقدیر است مانند حوزه معاونت فرهنگی که همواره بر مدار قانون حرکت کرد.

این فعال دانشجویی با بیان اینکه برخی‌ها قصد دارند از ماجرای استیضاح وزیر علوم سوء استفاده کنند، تاکید کرد: البته رئیس جمهور در این مورد هوشیاری لازم را داشته است. استیضاح وزیر علوم نباید به موضوع اصلی کشور و دولت تبدیل شود. متاسفانه از سوی برخی رسانه‌ها چنان به این بحث دامن زده می‌شود که گویی اصلی‌ترین مسئله کشور این موضوع است در حالی‌که برخی از مسائل که باید به آن پرداخته شود، مغفول مانده است.

کلاته در ادامه ضمن اشاره به بحث بورسیه‌های غیرقانونی خاطرنشان کرد: طبعا ما هم خواهان رسیدگی به پرونده بورسیه‌های غیر قانونی و رانتی هستیم. متاسفانه در هر دولتی افرادی با زد و بند و رانت و بدون داشتن شرایط علمی از امتیاز بورسیه استفاده کرده‌اند که قطعا باید با آنها برخورد شود، البته این مطالبه همه ملت ایران است.

وی اضافه کرد: بازی با آبروی عده‌ای دانشجوی بی‌گناه نه تنها صحیح نیست بلکه مصداق جرم است. البته این حق را برای دانشجویان بی‌گناه محفوظ می‌دانیم که از مسئولینی که با آبروی آنها بازی کرده‌اند شکایت کنند. زیرا با آبروی آموزشی و شخصی آنها بازی سیاسی شده‌است.

عضو شورای مرکزی اتحادیه انجمن اسلامی دانشجویان مستقل ادامه داد: رسیدگی به بورسیه‌های غیرقانونی نباید مختص به این دولت یا دولت قبلی باشد، باید با تمام کسانی که با رانت از اول انقلاب تا الان بورس شده‌اند، برخورد شود و ما هم از این حرکت و هم از شکایت دانشجویان بی‌گناه که در راستای حفاظت از بیت‌المال مسلمین است حمایت کامل می‌کنیم، اما نباید با این ماجرا بازی رسانه‌ای و سیاسی شود.

کلاته در خاتمه اظهار داشت: دولت باید به دغدغه‌های مجلس در خصوص آموزش عالی کشور اهتمام داشته باشد و به زمین بازی‌ای که عده‌ای از سود جویان سیاسی ساخته‌اند وارد نشود. کشور بیش از آنچه که نیازمند اختلاف مجلس و دولت باشد به همدلی و تعامل این دو قوه نیازمند است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها