امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۴:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107853
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت‌الله حسن ممدوحی با اشاره به شاخصه‌های دولت اسلامی گفت: دولت اسلامی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت‌الله حسن ممدوحی با اشاره به شاخصه‌های دولت اسلامی گفت: دولت اسلامی باید در مخارج تعدیل کند و جلوی مفاسد اداری و اسراف را بگیرد.

عضو خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه دولت دینی باید در ریشه و بنیان با دیگر دولت‌ها تفاوت داشته باشد اظهار کرد: دولت‌های غیر اسلامی بر ماده متکی هستند و هر قدر هم که رشد کنند از سقف ماده فراتر نمی‌روند.

وی با بیان این که دولت اسلامی برای هدایتگری آماده است و نظام قرآنی را با خود به همراه دارد، ابراز کرد: دولت اسلامی اهل جنگ و خونریزی نیست، ولی ظلم را نمی‌پذیرد و در برابر ظالمان از خود دفاع می‌کند و برای دفاع از حقیقت خود، قدرتمند است.

عضو جامعه مدرسین حوزه بیان کرد: دولت اسلامی برگرفته از قرآن است و از نظر سیاسی و فرهنگی با دیگر حکومت‌ها تفاوت‌های اساسی دارد.

وی با اشاره به اهمیت نقش روحانیون در دولت اسلامی ابراز کرد: اگر روحانیت از نظام اسلامی صیانت نکند، اختلافات سیاسی و جناحی، کشور را به سرنوشت مصر و دیگر کشورها دچار خواهد کرد.

آیت‌الله ممدوحی تصریح کرد: در عراق شاهد بودیم زمانی که آتش داعش و تکفیری‌ها بر سر آن‌ها می‌بارید، بین آن‌ها اختلاف افتاد و تنها روحانیون می‌توانند این مشکلات را حل کنند، همان‌طور که در ایران اسلامی مقام معظم رهبری اختلافات را از بین می‌برند و اتحاد را برقرار می‌کنند.

عضو خبرگان رهبری کرد: در طول انقلاب نیز هر زمان بر محور دین و ولایت حرکت کردیم، موفق شدیم و هر زمان که دین در حاشیه قرار گرفت شکست خوردیم.

انتهای پیام/2258/ط/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار