امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۳:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107857
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، اسحاق جهانگیری که در جمع استانداران سراسر کشور سخنرانی

به گزارش حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، اسحاق جهانگیری که در جمع استانداران سراسر کشور سخنرانی می‌کرد، اظهارداشت:در یک سالی که از عمر دولت گذشته سختی‌ها و دشواری‌های زیادی را پشت سر گذاشتیم و استانداران زحمات زیادی کشیدند که بخش زیادی از دستاوردهای دولت مرهون تلاش آنها بوده است.

وی ادامه داد: در این یک سالی که از عمر دولت گذشته ما باید دو کار را انجام دهیم یکی ارزیابی از نقاط ضعف و قوت دولت با توجه به داشته‌های خودمان و دیگری سنجش افکار عمومی و این که بفهمیم از نظر مردم مسایل واقعی کشور چه بوده است و در خواست آنها از دولت چیست؛ دولت باید بتواند به عنوان مسئول اجرایی کشور وظیفه اصلی خود را که حل مسایل حیاتی کشور است، انجام دهد.

جهانگیری در بخش دیگری از سخنانش افزود: مسایل حیاتی کشور در همه ابعاد مهم است اگر همه اولویت‌های کشور اقتصادی باشد آن وقت از حوزه فرهنگ و سایر حوزه‌ها غفلت کرده‌ایم، تلاش ما این است که اولویت های کشور مورد اتفاق همه مردم و نخبگان کشور باشد؛ همه اقشار جامعه اعم از هنرمند، استاد دانشگاه، دولت و مجلس باید در حل مسایل حیاتی یکدیگر را یاری دهند.

معاون اول رئیس‌جمهور با تاکید بر اهمیت توجه به سرمایه‌های اجتماعی اظهارداشت: اعتماد مردم به نظام و حس دولت داری مردم باید تقویت شود، احساس امنیت اجتماعی مردم و امید آنها به آینده به معنی مشارکت دادن آنها در حل مسایل حیاتی کشور است؛ همیشه پایین رفتن سرمایه‌های اجتماعی باعث بالا رفتن آسیب‌های اجتماعی می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه دولت قصد کار سیاسی ندارد، یادآور شد: مهمترین حرف این است که دولت باید در جایگاه خودش جایگاهی که قانون اساسی برای آن تعریف کرده است قرار بگیرد.

جهانگیری خاطرنشان کرد؛ تدبیر و امید شعار نیست بلکه از دل خواسته های مردم برخاسته است و دولت باید با خواست اکثریت مردم همسو باشد مردم خواستار احساس امید به بهبود اوضاع کشور و حاکمیت تدبیر هستند.

جهانگیری با بیان اینکه باید در دستگاه اجرایی اعتدال را نهادینه و افراط را حاشیه نشین کنیم، تصریح کرد: وظیفه ما محوریت دادن به قانون در جهت اعتدال ساختاری است، دولت در صدد شفاف سازی امور کشور است. همه اتفاقات از جمله روندهای اقتصادی باید شفاف باشد.

معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به منویات مقام معظم رهبری یادآوری کرد: دولت ضعیف نظام را ضعیف می‌کند، دولت باید از همه ظرفیت‌ها در جهت تقویت تدبیر و امید استفاده کند و نشان بدهد که دولت قانون است.

وی در بخش دیگری از سخنانش از استانداران به علت اجرای موفقیت آمیز مرحله دوم هدفمندی یارانه ها تقدیر و تشکر کرد و یادآور شد: ما مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها را زمانی اجرا کردیم که با تورم جدی روبرو بودیم؛ جهت‌گیری اصلی ما کنترل تورم بوده است که بحمدالله همچنان هم تورم سیر نزولی خود را طی می کند.

جهانگیری اضافه کرد: ما درآمد حاصل از این مرحله را صرف طرح بزرگ سلامت و امنیت غذایی مردم کردیم، اولیت بعدی ما برای هزینه کردن این درآمد بخش تولید بوده است.

جهانگیری به رشد منفی اقتصاد، تعطیلی کارخانه ها، پایین آمدن ظرفیت کارخانه ها و بی کاری در کشور در چند سال اخیر اشاره کرد و افزود: ما به یک تحلیل دقیق از رکود اقتصادی رسیدیم و آن را در معرض افکار عمومی قرار دادیم.177 سیاست را در این زمینه ارائه داده‌ایم که هر کس می‌تواند نظر خود را در مورد آنها بگوید؛ البته این یک برنامه کوتاه مدت صرفاً برای خروج از رکود است نه یک برنامه جامع بلند مدت.

معاون اول رئیس‌جمهور به تبیین شرایط کشور در مواجهه با تحریم پرداخت و با محکوم کردن مفسدان اقتصادی و تلاش پیگیر دولت برای ریشه کن کردن فساد اقتصادی در کشور، ادامه داد: ما می‌خواهیم از یک دولت بدحساب و بدهکار به یک دولت خوش حساب تبدیل بشویم.

جهانگیری در بخش پایانی سخنانش گفت: ما به دنبال این هستیم که به صورت عملی اقتصاد مقاومتی را لحاظ کنیم و از شعار دادن در این زمینه پرهیز کرده‌ایم؛ ما سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری را عمیقاً اجرایی می‌کنیم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها