امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۰:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107860
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
عبدالحمید نقره‌کار عضو هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با بیان اینکه سیاسی کردن

عبدالحمید نقره‌کار عضو هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با بیان اینکه سیاسی کردن دانشگاه‌ها سم مهلکی در پیشرفت علمی کشور خواهد بود، گفت: متأسفانه وزارت علوم به یک جناح سیاسی تندرو واگذار شد که در طول فعالیت خود جز اهداف سیاسی و حزبی چیز دیگری را دنبال نکرد.

وی افزود: امام (ره) فرموده‌اند که اصلاح کشور از دانشگاه‌ها شروع می‌شود، حال دشمن نیز بدان واقف است که در کنار اصلاح، فتنه نیز از دانشگاه‌ها شروع می‌شود.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: ما شاهد بودیم که وزارت علوم از همان ابتدای کار با شعارهای دولت همراه نبود و نه اعتدال و امیدی ایجاد کرد و نه از ارتقاء علمی کشور صیانت. به جای آن یک برخورد کاملا سیاسی به همراه به کارگیری برنامه‌ریزان فتنه در دانشگاه‌ها داشتند.

نقره‌کار با اشاره به خدمت مجلس به دولت در استیضاح وزیر علوم گفت: بزرگترین خدمتی که مجلس به دولت کرد همین استیضاح وزیر علوم بود چرا که می‌توانست این وزارتخانه با سیاست‌هایش برای کشور و دولت مشکل‌ساز شود.

وی ادامه داد: دولت باید پیام مجلس را در این خصوص دریافت کند و به دنبال آسیب‌شناسی آن باشد تا بار دیگر شاهد روی کار آمدن چنین جریان سیاسی و تندرویی نباشیم.

عضو هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت پیرامون لزوم پیگیری بورسیه‌های غیرقانونی گفت: بدترین کاری که در برخورد با هر فسادی می‌توان انجام داد این است که آن را در قالب سیاسی و غیرعادلانه مطرح کنیم.

نقره‌کار اضافه کرد: ممکن است در بورسیه‌ها تخلفاتی صورت گرفته باشد همانطور که در دوران اصلاحات شاهد تخلفات بی‌شماری در خصوص بورسیه‌ها بودیم اما قبل از رسیدگی به یک تخلف نباید آن را رسانه‌ای و سیاسی کرد.

این استاد دانشگاه در پایان خاطر نشان کرد: اگر وزارت علوم حسن نیت داشت باید بورسیه‌ها را طبق قانون بررسی می‌کرد چرا که بیان 3 هزار بورسیه غیرقانونی بدون دلیل و مدرک نه شرعی است و نه قانونی و اقدامی ظالمانه در حق نخبگان دانشگاهی است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها