امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۰:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107871
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 55
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی نیروی هوایی ارتش، امیر خلبان منصور ونک فرمانده پایگاه سوم شکاری شهید نوژه گفت: ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی نیروی هوایی ارتش، امیر خلبان منصور ونک فرمانده پایگاه سوم شکاری شهید نوژه گفت: پایگاه سوم شکاری یکی از پایگاه‌های محوری و راهبردی نیروی هوایی در قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی است و نقش مهمی را در حراست از مرزهای غربی، جنوب غربی و شمال غربی بر عهده داشته و دارد.

وی افزود: در طول 8 سال دفاع مقدس این پایگاه بیش از 12000 سورتی پرواز پشتیبانی هوایی و بیش از 6700 سورتی ماموریت برون مرزی انجام داده است.

فرمانده پایگاه شهید نوژه با اشاره به نقش پایگاه سوم در عملیات های مهم  8 سال دفاع مقدس ادامه داد: عملیاتهای حمله به الولید(H3)، اولین پاسخ (که با همکاری پایگاه شهید یاسینی انجام شد)، عملیات مرصاد و لغو کنفرانس غیر متعهدها در بغداد از مهمترین عملیات‌های این پایگاه بوده است.

وی افزود: پایگاه سوم شکاری پیش از جنگ تحمیلی نیز نقش مهمی در حراست ازتمامیت ارضی و مرزهای کشور داشته است و سرلشکر خلبان شهید نوژه و شهید عبدالله بشیر اسلامی قبل از حمله رژیم بعثی به کشور و در سرکوب غائله کردستان  به شهادت رسیده اند.

ونک خاطرنشان کرد: با بهره گیری از تجربیات 8 سال دفاع مقدس در کلیه زمینه های بازسازی، نوسازی، تعمیر و نگهداری به خودکفایی رسیده ایم و کلیه آموزش های خلبانی در این پایگاه انجام می شود.

فرمانده پایگاه سوم در پایان گفت: به برکت خون شهدا هیچ یک از جنگنده های شکاری این پایگاه زمین گیر نیست و همه در شرایط عملیاتی قرار دارند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها