امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۴:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107887
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حسن ربیعی در خصوص نامگذاری روز ملی تجلیل از امامزادگان و بقاع متبرکه گفت: با پیگیری سازمان اوقاف و امور ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حسن ربیعی در خصوص نامگذاری روز ملی تجلیل از امامزادگان و بقاع متبرکه گفت: با پیگیری سازمان اوقاف و امور خیریه، شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال 90 تصویب کرد که از سال 91 روز پنجم ذی القعده در تقویم‌ها به نام روز ملی تجلیل از امامزادگان و بقاع متبرکه نامگذاری شود.

مدیرکل حوزه ریاست، روابط عمومی و امور بین الملل سازمان اوقاف افزود: بر این اساس سازمان اوقاف و امور خیریه در کل کشور با هدف ارتقاء معرفت دینی و بصیرت افزایی مردم، برنامه ریزی‌های لازم برای ترویج سیره اهل بیت(ع) و امامزادگان و جایگاه این بقاع متبرکه به عنوان بقعه‌های بهشتی در میان مردم انجام داده است.

ربیعی ادامه داد: تکریم امامزادگان تکریم رسالت و امامت است چرا که خداوند متعال در قرآن کریم به رسول گرامی اسلام صلی ا... علیه و آله فرمود که برای اجر و مزد رسالت، از مردم مودت ذوی القربی را بخواهد که منظور همان اهل بیت علیهم السلام هستند.

سخنگوی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به برنامه‌های این سازمان در روز ملی تجلیل از امامزادگان و بقاع متبرکه گفت: امسال در 300 بقعه متبرکه همایش تکریم امامزادگان با حضور سخنرانان شاخص و مداحی مداحان اهل بیت علیهم السلام برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه در 1550 بقعه متبرکه نمایشگاه وارثان عترت برگزار خواهد شد که شامل مطالب تاریخی و سیره امامزادگان است، تصریح کرد : پرتال جامع امامزادگان و مجموعه مقالات 4 جلدی با موضوعات «امامزادگان و حیات فرهنگی»، «حرمت حرم»، «امامزادگان تجلیگاه هنر قدسی» و «چونان دری گشوده به بهشت» شب گذشته در همایش روزملی بزرگداشت امامزادگان در آستان مقدس امامزاده صالح (ع) رونمایی شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها