امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۲:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10790
تاریخ انتشار: ۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۵۸
تعداد بازدید: 188
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه الجزیره انگلیسی، دولت کلمبیا و گروه انقلابی موسوم به فارک روز گذشته در پایان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه الجزیره انگلیسی، دولت کلمبیا و گروه انقلابی موسوم به فارک روز گذشته در پایان نهمین دور مذاکرات صلح در هاوانا پایتخت کوبا درباره مسئله مهم اصلاحات ارضی به توافق رسیدند.

بر اساس این توافق قرار شد دولت کلمبیا به افرادی که در جریان سال‌های اخیر زمین‌های خود را از دست داده و یا آواره شدند، غرامت پرداخت کند.

همچنین قرار شد که دولت کلمبیا در مناطق روستایی خدمات و زیرساخت‌های مناسبی را ایجاد کند تا به ناعدالتی‌های اجتماعی و اقتصادی موجود در کلمبیا پایان داده شود.

2 طرف در پایان مذاکرات بیانیه مشترکی را منتشر کردند که در آن آمده است: «آنچه که ما امروز به توافق رسیدیم، ‌آغاز تغییرات و دگرگونی سریع در بخش روستایی و کشاورزی کلمبیا همراه با عدالت و دموکراسی است.»

نمایندگان دولت کلمبیا و گروه فارک در اظهارات جداگانه این توافقنامه را موفقیت بزرگ در مذاکرات صلح دانستند.

تاکنون چندین دور مذاکرات بین دولت کلمبیا و فارک در کشور‌های نروژ و کوبا برگزار شده تا به نیم قرن تنش و درگیری در این کشور پایان داده شود.

فارک قدیمی‌ترین گروه چریکی در کلمبیا است که از سال 1964، با دولت راستگرای این کشور می‌جنگد.

این گروه مبارز بیش از 9000 جنگجو دارد که در سراسر باریکه جنگل‌های شرقی این کشور جوزه آند، فعال هستند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها