امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۲:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107903
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای در ادامه شصت و هشتمین نشست قوه قضاییه به ...

به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای در ادامه شصت و هشتمین نشست قوه قضاییه به مطالبات رهبری در مورد کاهش روند رسیدگی به پرونده‌ها اشاره داشت و گفت: 4 برنامه در حال اجرا و بررسی است که نهایی می‌شود که در این زمینه مشخص می‌شود چه اقداماتی را می‌توان انجام داد تا زمان رسیدگی کاهش پیدا کند.

سخنگوی قوه قضاییه اظهار داشت: بخشی از این عملکرد و تمرکز در جذب نیروی بیشتر و قاضی بیشتر و تخصصی کردن است.

وی ادامه داد: کاهش زمان رسیدگی و دسترسی آسان مردم به عدالت و قوه قضاییه از مواردی بود که حضرت آقا بدان اشاره داشته‌اند که برنامه‌ای در این زمینه در حال تدوین و اجرا است.

سخنگوی قوه قضاییه تصریح کرد: 4 برنامه تدوین شده که بخشی در حال اجراست و بخشی در حال تدوین است و می‌خواهیم با توجه به فناوری نوین مردم آسان‌تر به عدالت دسترسی پیدا کنند.

وی در مورد متوسط زمان رسیدگی به پرونده‌ها گفت: نهایت تلاش را می‌کنیم که مدت زمان رسیدگی را کاهش دهیم و اگر متوسط رسیدگی‌ها 3 ماه باشد نهایت تلاشمان را می‌کنیم که کمتر شود البته پرونده‌هایی نیز داریم که زمانشان 3 تا 4 سال طول می‌کشد که پرونده‌های پیچیده‌ای هستند. ما در این پرونده‌ها با انتخاب کارشناسان و تسریع روند کارشناسی سعی می‌کنیم زمان فرآیند را کاهش دهیم. 

اژه‌ای در پاسخ به سوالی در مورد پرونده سابق مدیر ستاد سوخت گفت: کیفرخواست صادر نشده و تا 2- 3 روز پیش 2 نفر بازداشت بودند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها