امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۲:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107904
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 49
به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای در ادامه شصت و هشتمین نشست قوه قضاییه در پاسخ به سؤالی ...

به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای در ادامه شصت و هشتمین نشست قوه قضاییه در پاسخ به سؤالی در مورد پرونده‌های زمین‌خواری و عملکرد قوه قضاییه اظهار داشت: تنها قوه قضاییه نمی‌تواند موضوع را به صفر برساند.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: اگر دستگاه‌های دیگر به موقع کار خود را انجام ندهند کار قوه قضاییه زیاد می‌شود و تخریب ساختمان‌های ساخته شده هم هزینه برای مردم دارد و هم برای قوه قضاییه.

اژه‌ای تصریح کرد: در هفته گذشته در غرب تهران 26 حکم اجرا شد و 30 هکتار آزاد شد و تعدادی ساختمان تخریب شد.

وی ادامه داد: این کار بزرگی است اما ما خوشحال می‌شدیم که قبلاً جلوی آن گرفته می‌شد؛ در کنار تهران این ساختمان‌ها را ساختند و کسی متوجه نشد و اگر دستگاه ذیربط همان موقع جلوگیری می‌کرد بهتر بود.

سخنگوی قوه قضاییه ادامه داد: قوه قضاییه مصمم است تا آنجا که مقدور است با متجاوزان به جنگل، ساحل و تغییر کاربری‌های غیرمجاز برخورد کند و به شدت نیز با متخلفان برخورد می‌کند.

وی در پاسخ به سؤالی در مورد فیلتر شدن شبکه وایبر گفت: در خصوص فضای مجازی شورای عالی فضای مجازی تشکیل شده که این شورا در 18 اسفند 90 تصویب شده است که مرکزی دارد و سیاست‌های مربوط به فضای مجازی و اقدامات اجرایی بر عهده آن شوراست.

اژه‌ای گفت: البته کار این شورا منافاتی با سایر دستگاه‌های مسئول از جمله وزارت ارتباطات، وزارت ارشاد، قوه قضاییه و کمیته تعیین مصادیق مجرمانه ندارد اما سیاست‌های کلان را باید این شورا برایش تصمیمات اساسی بگیرد و ابلاغ کند.

سخنگوی قوه قضاییه تصریح کرد: همه ما و همه مردم قائل هستیم که از تکنولوژی جدید نهایت بهره‌برداری شود اما این امر را نیز همه قائل هستیم که باید پیوست‌های اطلاعاتی، امنیتی و فرهنگی متناسب با نظام و فرهنگ فراهم باشد.

وی خاطر نشان کرد: هیچ کس منکر استفاده از تکنولوژی و بالا رفتن سرعت اینترنت نیست اما باید همزمان تلاش شود که به نحوی آلودگی پیدا نکند تا جوانان مبتلا به فساد نشوند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها