امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۱۷:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107907
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علیرضا جزینی در بازدید از مرکز تحقیقات کاربردی پلیس مبارزه با مواد مخدر گفت: موضوع دانش نیازمند مدیریت ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علیرضا جزینی در بازدید از مرکز تحقیقات کاربردی پلیس مبارزه با مواد مخدر گفت: موضوع دانش نیازمند مدیریت است، مدیریت دانش در مبارزه با مواد مخدر حرف اول را می‌زند، اگر بخواهیم فرآیند کار را عملی کنیم باید بر دانش مدیریت کنیم. در این میان داده‌ها نیز بسیار مهم است تا بتوان فرآیند دانش را مدیریت کرد.

وی افزود: استراتژی ستاد مبارزه با مواد مخدر در مبارزه با مواد مخدر صرفاً مقابله‌ای نیست بلکه متوازن است و پیشگیری از اعتیاد، درمان اعتیاد و توانمندسازی و صیانت از بهبودیافتگان نیز از دیگر استراتژی‌های ستاد مبارزه با مواد مخدر در امر مبارزه هستند که به طور همزمان استفاده می‌شوند.

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با تأکید بر اینکه باید از اقدامات پژوهشی و تحقیقاتی این حوزه حمایت کرد، گفت: در دبیرخانه ستاد مبارزه با مواد مخدر، یک مرکز تحقیقات و مطالعات وجود دارد و از پژوهش‌هایی که در سطح کشور تهیه و تدوین می‌شوند، حمایت می‌کند، شورای تحقیقات ستاد مبارزه با مواد مخدر نیز این پژوهش‌ها را بررسی می‌کند.

جزینی ادامه داد: در تفاهمنامه‌هایی که میان ستاد مبارزه با مواد مخدر و ناجا منعقد شده دو موضوع مهم مطرح شده است یکی پژوهش‌های علمی و دیگری راه‌اندازی آزمایشگاه‌های تشخیص مواد مخدر در استان‌ها که متناسب به اجرای برنامه‌های مربوطه، اعتباراتی لحاظ شده است، امسال 24 میلیارد ریال اعتبار به امر توسعه آزمایشگاه‌ها تخصیص داده شد و ما امیدواریم در همه استان‌ها آزمایشگاه تشخیص مواد مخدر راه‌اندازی شود.

وی بیان داشت: در برنامه‌ریزی جدید ستاد مبارزه با مواد مخدر، عقد توافقنامه با صدا و سیمای استان‌ها برای پیگیری و رسانه‌ای کردن آموزش و فرهنگ‌سازی در بخش پیشگیری و دیگر مسائل مرتبط با مبارزه با مواد مخدر در دستور کار قرار گرفته است و در این زمینه، شبکه‌های سه، چهار، آموزش و سلامت هر کدام باکس خبری را به این امر اختصاص داده‌اند و با شبکه‌های یک و دو نیز در حال مذاکره و تفاهم‌ هستیم.

وی تصریح کرد: از افراد نخبه پلیس می‌توان در باکس‌های خبری استفاده کنیم، مرکز تحقیقات کاربردی پلیس، با 200 نخبه ارتباط و تعامل خوبی دارد که می‌توان از این افراد در باکس‌های خبری صدا و سیما استفاده کرد.

این مقام مسئول در ستاد مبارزه با مواد مخدر بیان داشت: بنده پلیس را پلیس مقابله‌ای نمی‌بینم بلکه پلیس علمی می‌دانم که می‌تواند مقابله را با دید علمی پی بگیرد که در این صورت اشراف اطلاعاتی و عملیاتی شکل خواهد گرفت.

جزینی بیان داشت: جزیره‌ای عمل کردن نتیجه‌ای ندارد، فرآیند اقدامات مبارزه را باید در همه زمینه‌ها به صورت متوازن پیگیری کرد تا به نتیجه درست برسیم.

وی گفت: نقش اجلاس‌های داخلی و منطقه‌ای در امر مبارزه با مواد مخدر نیز بسیار موثر است و یافته‌های اجلاس‌ها می‌توانند به عنوان منابع پشتیبانی خبری برای دانشجویان محسوب شوند.

وی با بیان اینکه مرکز تحقیقات کاربردی پلیس مبارزه با مواد مخدر در جهت علمی کردن فرایند مبارزه با مواد مخدر تلاش می‌کند، گفت: دبیرخانه ستاد مبارزه با مواد مخدر نیز از علمی کردن فعالیت‌ها حمایت می‌کند و اگر برنامه‌ای مضاف بر برنامه‌ها و اعتبارات تخصیص داده‌ شده، انجام شود، حمایت خواهد کرد؛ چرا که معتقدیم این حمایت در جهت منافع مردم و حمایت از نظام است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها