امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۷:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107910
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 41
به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،غلامحسین محسنی اژه‌ای در شصت و هشتمین نشست خبری خود با اصحاب رسانه در پاسخ به سوالی مبنی بر

به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،غلامحسین محسنی اژه‌ای در شصت و هشتمین نشست خبری خود با اصحاب رسانه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه رئیس کمیسیون تحقیق و تفحص از خودروسازان عنوان کرده که 13 پرونده تخلف از سوی این کمیسیون به دستگاه قضایی واصل شده است آیا رسیدگی به این پرونده‌ها در دستگاه قضایی آغاز شده یا خیر، گفت: تا آنجایی که من می‌دانم هنوز پرونده‌ای به دستگاه قضا واصل نشده است.

معاون اول قوه قضاییه گفت: البته ما براساس روال منطقی زمانی که پرونده‌ای از کمیسیون‌ها ارجاع می‌شود آن را مورد تحقیق و بررسی قرار می‌دهیم.

یکی از خبرنگاران خطاب به سخنگوی دستگاه قضایی کشور گفت، متاسفانه شاهد رشد چشمگیر برخی برنامه‌ها نظیر فشن‌شو و نمایشگاه‌های غیرقانونی مد و لباس هستیم که با مسائل اسلامی منافات دارد،آیا دستگاه قضا در این خصوص اقدامی انجام می‌دهد؟ اژه‌ای در پاسخ گفت: من چندین بار عنوان کرده بودم که ما کشوری اسلامی هستیم و مردم ما مسلمان هستند و طبیعتاً بعضی از اتفاقات که شئون اسلامی را زیر پا می‌گذارد نباید در کشور رخ دهد.

وی افزود: امروز با کمال تأسف می‌گویم که برخی از مفاسدی رخ می‌دهد که در حوزه مسائل فرهنگی و خلاف شأن جمهوری اسلامی است و همگان انتظار داریم که متولیان امر دقت بیشتری کنند.

معاون اول قوه قضاییه گفت: اگر جرم مشهودی اتفاق افتاد ضابطان ما موظف به برخورد هستند و دادستان هم اگر با این موضوعات مواجه شود باید برخورد کند.

یکی از خبرنگاران خطاب به اژه‌ای گفت، دستگاه قضا در ماده 211 برنامه پنجم توسعه به تربیت و آموزش تخصصی ضابطان موظف شده و باید در این خصوص لایحه‌ای تنظیم می‌کردند، اژه‌ای گفت: موضوع آموزش ضابطان از مواردی است که هر چند وقت یک بار انجام می‌شود و بسته به نو شدن موضوعات تغییر یافته و امری ساری و جاری است.

وی افزود: در این خصوص هم نه تنها به واسطه برنامه پنجم و حتی فراتر از آن هم ما اقدامات لازم را انجام می‌دهیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها