امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۰۵:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107911
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرنگار قضایی فارس،‌ حجت‌الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای در ادامه شصت و هشتمین نشست خبری قوه قضائیه در مورد لایحه جامع وکالت اظهار ...

به گزارش خبرنگار قضایی فارس،‌ حجت‌الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای در ادامه شصت و هشتمین نشست خبری قوه قضائیه در مورد لایحه جامع وکالت اظهار داشت: هر لایحه‌ای که مطرح است اقشار و صنوف مختلف می‌توانند نظری داشته باشند اما نهایتاً آن مهم است که وقتی قانونی شد ملتزم به آن باشیم.

سخنگوی قوه قضائیه تصریح کرد: لایحه جامع وکالت یک لایحه قضایی است و باید نظر قوه قضائیه رعایت شود و اگر از شاکله‌اش خارج شود و نظر قوه قضائیه به هم بخورد قوه قضائیه به مجلس اعلام می‌کند.

اژه‌ای در پاسخ به سؤالی در مورد تفویض اختیارات به معاون اول قوه قضائیه و نتیجه‌گیری از اینکه وی در چند سال آینده رئیس قوه قضائیه خواهد شد، گفت: مطلقاً نمی‌شود نتیجه گرفت که رئیس قوه قضائیه چند سال آینده هستم.

وی در پاسخ به سؤال دیگر در مورد سفر رئیس‌جمهور به اردبیل و سخنان رئیس‌جمهور اظهار داشت: وظایف ریاست قوه مجریه مشخص است و رئیس‌جمهور در این زمینه سوگند یاد کرده است.

سخنگوی قوه قضائیه تصریح کرد: شورای حل اختلاف در دولت دهم پیشنهاد شده و اگر مسئله و اختلافی باشد تکلیف مشخص است؛ اگر احیاناً مبهم باشد و قابل تفسیر باشد شورای نگهبان تفسیر می‌کند و اگر احیاناً برطرف نشود مرجعی وجود دارد و در نهایت رهبری وارد می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها