امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۵:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107913
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش خبرنگار قضائی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای در شصت و هشتمین نشست خبری خود با اصحاب رسانه در خصوص ...

به گزارش خبرنگار قضائی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای در شصت و هشتمین نشست خبری خود با اصحاب رسانه در خصوص پرونده ناظم مدرسه‌ای که به کودکان تجاوز کرده بود، گفت: این فرد در دادگاه بدوی محکوم شده اما چون حکم قطعی نیست از بیان جزئیات آن معذورم.

وی افزود: اما به صورت کلی حدی از تازیانه، 2 سال تبعید و محرومیت‌ از برخی مشاغل و فعالیت‌های اجتماعی در حکم وی آمده است.

محسنی اژه‌ای همچنین در خصوص وضعیت کانون نویسندگان ایران گفت: اگر در زمانی که برای محدودیت ایجاد شده، مجدداً فعالیت کنند، دادستان با آنان برخورد می‌کند.

وی ادامه داد: در پاره‌ای از موارد قاضی زمان تعیین می‌کند که در این مدت تعیین شده نمی‌تواند فعالیتی داشته باشد، من نمی‌دانم در این مورد بخصوص زمانی تعیین شده یا نه، اما در صورتی که این کانون بطور کلی منحل شده باشد، دیگر نمی‌تواند تحت آن عنوان فعالیت کند.

محسنی اژه‌ای همچنین در خصوص نقش وزیر سابق نفت در پرونده‌ بنزین‌های آلوده گفت:‌ اینها مسائل تخصصی است و باید بررسی شود. ما منتظر هستیم تا تحقیقات انجام شود و ببینیم این موضوع صحت داشته یا خیر.

یکی از خبرنگاران در خصوص پرونده دو تن از محیط‌بانان به نام‌های غلامحسین خالدی و اسعد تقی‌زاده سؤال کرد که اژه‌ای گفت:‌رابطین خاص، عام یا کسانی که مسئولیتی دارند و می‌توانند از سلاح استفاده کنند، برای آنها قوانین و مقرراتی تعیین شده که باید مطابق آن قوانین عمل کنند و اگر خلاف قوانین عمل شود، بر حسب نوع تخلف پیگیری صورت می‌گیرد.

محسنی اژه‌ای ادامه داد: در مورد محیط‌بانان و افراد مشابه کاملاً مراقبت می‌شود که آیا آنها بر اساس ضوابط به وظیفه خود عمل کرده‌اند یا نه.

وی همچنین در خصوص اعتراضات عده‌ای در بحث معادن خصوصی و بازداشت 8 نفر از معترضان گفت: گاهی یک فرد انتقاد می‌کند اما این انتقاد خود را در قالب یک اقدام غیرقانونی انجام می‌دهد که طبیعی است جلوی کار غیرقانونی هم گرفته می‌شود.

سخنگوی قوه قضائیه تصریح کرد:‌ در این مورد من خبر دقیقی ندارم و اطلاعی ندارم که کسی بازداشت شده است یا نه.

وی همچنین در خصوص ساخت و ساز بوستان مادر در غرب تهران اظهار بی‌اطلاعی کرد.

محسنی اژه‌ای در پاسخ به این پرسش که شنیده شده طی 36 ماه گذشته تعدادی روزنامه‌نگار، فیلم‌ساز و وبلاگ‌نویس به دلیل اظهار عقیده شخصی خود دستگیر شده‌اند، گفت: شنیده‌ها دروغ است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها