امروز : یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 20
۱۴:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107925
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 11
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی و ارتباطات دادگستری استان تهران، اولین نشست شورای حفظ حقوق بیت‌المال در اراضی ملی و

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی و ارتباطات دادگستری استان تهران، اولین نشست شورای حفظ حقوق بیت‌المال در اراضی ملی و منابع طبیعی استان تهران در سال جاری با حضور اعضاء و به ریاست غلامحسین اسماعیلی برگزار شد.

در این جلسه رئیس کل دادگستری استان تهران ضمن تبریک دهه کرامت و ایام ولادت باسعادت آقا علی‌ابن‌موسی‌الرضا (ع) و تشکر و قدردانی از زحمات ارزشمند اعضاء محترم شورا اظهار داشت: بحمدالله در این چند سال کارهای مهمی توسط شورا صورت گرفته لکن با عنایت به اهمیت موضوع و تهدیدهای موجود نیاز به اقدامات بیشتری در این زمینه است. در مورد اهمیت اراضی ملی و منابع طبیعی همین مقدار بس که مولا علی (ع) در این رابطه به یکی از اصحاب خود می‌فرمایند: این مال نه مال من و نه مال توست بلکه متعلق به بیت‌المال و سرمایه مسلمانان است که در خصوص آن مجاهدت‌های صورت گرفته و هزینه گزافی پرداخت شده و خونهای فراوانی ریخته شده است.

وی در ادامه افزود: متأسفانه با اقدامات پیرویه برخی از افراد سودجو، زندگی مردم در کلان‌شهری مانند تهران به شدت تهدید می‌شود که برای رهایی از آن باید فکری جدی نمود.

اسماعیلی در ادامه ضمن تأکید مجدد بر اهمیت بیت‌المال اظهار داشت: لازم است در فرآیند شناسایی، تثبیت، حفظ و مراقبت، پیشگیری از تجاوز و باز ستاندن قاطع اراضی ملی و منابع طبیعی مورد تعدی قرار گرفته، اقدامات جدی‌تری معمول گردد که در خصوص باز ستاندن اراضی از متجاوزین نقش دستگاه قضایی پررنگ‌تر است و وظیفه دارد با صدور آراء مستند، متقن، قاطع و به موقع در جهت تحقق این امر تلاش نماید.

وی ادامه داد: از اهمیت موضوع پیشگیری نباید غافل شد لذا ضروریست تلاش گردد تا تعدی و تجاوزی اصولاً شکل نگیرد که مستلزم سیر مراحل قانونی و صدور حکم و سپس تخریب بنا و به دنبال آن آثار منفی اجتماعی باشد. بنابراین می‌بایست تمامی نهادهای قانونی ذیربط در حوزه وظایف محوله به دقت مسائل حوزه مسئولیت خود را رصد کنند و در انجام وظایف خود اهتمام لازم داشته باشند و نباید در این زمینه مرتکب قصور یا تقصیری شوند.

رئیس کل دادگستری استان تهران در پایان سخنان خود به جمع حاضر در جلسه دو توصیه نمود که عبارتند از: اقدامات شورا در جهت حفظ و حراست از بیت‌المال در شقوق مختلف آن بایستی به هنگام، مستدل و مستند استوار و قاطع باشد و رعایت قانون و داشتن رفتارهای قانونمندانه در همه حال.

در خاتمه در خصوص مشکلات مطروحه از سوی تعدادی از اعضا شورا پیرامون نحوه جبران کمبود نیروی انسانی، ساماندهی تعاونی‌های مسکن و رسیدگی قاطع به پرونده‌های زمین‌خواری تصمیماتی اتخاذ گردید.

این گزارش در خاتمه حاکی است، در ابتدای این جلسه بدواً گزارش اجمالی از عملکرد شورا در سنوات گذشته از سوی دبیر شورا مطرح شد و آنگاه تعدادی از اعضا به ارائه نقطه نظرات، عملکرد و پیشنهادات خود در زمینه‌های مختلف پرداختند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار