امروز : پنجشنبه ۸ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 29
۲۱:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107932
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 10
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روزنامه فرانسوی لیبراسیون، «فرانسوآ مولن» داستان پاریس امروز اعلام کرد: «پدیده عزیمت جوانان ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روزنامه فرانسوی لیبراسیون، «فرانسوآ مولن» داستان پاریس امروز اعلام کرد: «پدیده عزیمت جوانان فرانسوی به سوی سوریه و پیوستن به جهادگرایان که روز به روز نیز در حال افزایش است، تقریبا نیمی از پرونده‌های ارجاع شده به بخش ضدتروریست دستگاه قضائی کشور را تشکیل می‌دهد.»

وی افزود: «حدود 942 مورد در همین رابطه طی دو سال اخیر گزارش شده که 329 نفر از آنها تحت تعقیب قضائی قرار گرفتند. ما باید با پدیده رو به رشد عزیمت جوانان فرانسوی به سوریه و پیوستن آنها به جهادگرایان مبارزه و مقابله کنیم.»

اظهارات دادستان پاریس در حالی صورت می‌گیرد که یک دختر جوان 16 ساله نیز که قصد داشت برای پیوستن به گروه‌های تکفیری در سوریه به این کشور سفر کند، روز گذشته بازداشت شد.

 دولت فرانسه ابتدای ماه ژوئیه گذشته طرح ویژه ضدتروریستی را بمنظور ممانعت از پیوستن شهروندان فرانسوی به گروه‌های مسلح سوریه ارائه کرد.

طبق اطلاعات و گزارش‌های موجود، حدود 900 فرانسوی هم‌اکنون در کنار گروه‌های مسلح سوری در سوریه علیه نظام این کشور می‌جنگند.

حدود 30 نفر (فرانسوی) تاکنون در سوریه کشته شده‌اند، 180 نفر در مسیر عزیمت به این کشور هستند، حدود یکصد نفر مایل به رفتن هستند و بیش از یکصد نفر نیز در مسیر بازگشت از این کشور هستند که عده‌ زیادی از آنها را زنان و نوجوانان تشکیل می‌دهند.
انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار