امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۷:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107943
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری فرانسه، «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان امروز در اظهاراتی اعلام کرد: «احتمال آن وجود دارد ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری فرانسه، «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان امروز در اظهاراتی اعلام کرد: «احتمال آن وجود دارد که تحریم‌های جدید علیه روسیه بر اقتصاد آلمان نیز تأثیر بگذارد اما قبول رفتار مسکو در اوکراین، به عنوان یک گزینه مطرح نیست.»

وی طی کنفرانسی مطبوعاتی در برلین افزود: «من پیشتر نیز گفته بودم که تحریم‌ها می‌توانند تأثیراتی بر شرکت‌ها و مؤسسات آلمانی بگذارند اما باید توجه داشه باشیم که اجازه دادن به یک کشور برای تغییر مرزهای اروپا و حمله نظامی به کشوری دیگر نیز عواقبی دارد.»

صدراعظم آلمان در عین حال خاطرنشان کرد: «پذیرش و قبول رفتار روسیه به عنوان یک گزینه مطرح نیست. بنابراین اعمال تحریم‌های جدید ضرورت دارد.»

بر اساس این گزارش، 28 کشور عضو اتحادیه اروپا روز گذشته با تعیین ضرب‌الاجلی یک هفته‌ای برای روسیه، مسکو را به اعمال تحریم‌های اقتصادی بیشتر تهدید کردند و از کمیسیون اروپا خواستند تا «فورا ظرف یک هفته اقدامات لازم برای بررسی» تحریم‌های تازه علیه روسیه را انجام دهد.

آمریکا و کشورهای اروپایی روسیه را به اعزام نیروهای نظامی به شرق اوکراین متهم کرده‌اند. اما مسکو این اتهام را رد و عنوان کرده است که «هرگز» نیرویی به اوکراین نفرستاده است. 

با وجود آنکه گفته می‌شود وزیران خارجه اتحادیه اروپا احتمالا روز شنبه تحریم‌های تازه‌ای علیه روسیه در نظر می‌گیرند، این اتحادیه از تصویب فوری تحریم‌ها خودداری کرد. روسیه سومین شریک تجاری بزرگ اتحادیه اروپا به شمار می‌آید و همین امر موجب بروز مخالفت‌هایی با اعمال تحریم‌های بیشتر شده است.
انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار