امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۴:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107954
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 40
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از العربیه، «فلاویا پانسیری»، معاون کمیسر حقوق بشر سازمان ملل متحد امروز در نشست فوق العاده شورای ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از العربیه، «فلاویا پانسیری»، معاون کمیسر حقوق بشر سازمان ملل متحد امروز در نشست فوق العاده شورای حقوق بشر تاکید کرد که گزارش های متعددی از اقدامات غیر انسانی داعش به میزان وسیعی را دریافت کردیم.

معاون ناوی پیلاوی گفت: «حملات عمدی و سیستماتیک داعش به غیرنظامیان می‌تواند جنایت علیه بشریت و جنایت جنگی باشد».

«فلاویا پانسیری» در ادامه افزود: «شواهد متقن وجود دارد که داعش و گروه‌های تروریستی وابسته به آن به کشتار هدفمند، سوء استفاده جنسی و شکنجه در عراق مرتکب شدند».

شورای حقوق بشر سازمان ملل در نشست امروز خود اعلام کرد که با اعزام یک هیات حقوق بشری به عراق برای بررسی نقض حقوق بشر توسط عناصر تکفیری داعش موافق است.

ناوی پیلای کمیسر ارشد حقوق بشر سازمان ملل نیز شنبه گذشته در بیانیه‌ای جنایات گسترده داعش علیه اقلیت‌های مذهبی در عراق را محکوم کرد.

ناوی پیلای گفت: اقدامات داعش در کشتار هدفمند، سازمان یافته وعمدی غیرنظامیان پس از تفکیک قومیتی و مذهبی آنها، در سطح جنایت جنگی و جنایت علیه بشریت به حساب می‌آید.

وی نقل از بازماندگان و شاهدان عینی تصریح کرد: عناصر داعش در 10 ژوئیه حدود 670 نفر از افراد محبوس در زندان بادوش در شهر موصل را به یک منطقه دور منتقل کرده و پس از بررسی مذهبشان، آنها را به قتل رساندند.

پیلای اقدامات داعش در کشتار، برده ‌‌داری، هتک حرمت و هدف قرار دادن انسان ها براساس نژاد، گرایش های دینی و مذهبی آنها را محکوم کرد.

وی از دولت عراق و جامعه بین المللی خواست تا از اقلیت های نژادی و دینی در عراق محافظت کنند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار