امروز : یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 24
۱۸:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107964
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 11
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از «ایتارتاس»، «والنتینا ماتوینکو» رئیس شورای فدراسیون (مجلس علیای) روسیه امروز دوشنبه اعلام کرد، ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از «ایتارتاس»، «والنتینا ماتوینکو» رئیس شورای فدراسیون (مجلس علیای) روسیه امروز دوشنبه اعلام کرد، در صورتی که غرب حلقه تحریم ها را تنگ تر کند، مسکو آماده است تا واکنش نشان دهد.

بنا بر اعلام این سیاستمدار روس، اعمال هرگونه تحریم غیرسازنده است و برای هر دو طرف ضررهایی به دنبال دارد.

رئیس مجلس علیای روسیه در ادامه تأکید کرد: هدف غرب نه تنها جدا کردن اوکراین از روسیه و جدا کردن روسیه از اتحادیه اروپا بود بلکه غربی ها می خواستند با این اقدام خود اتحادیه اروپا را ضعیف کنند.

ماتوینکو همچنین گفت: آمریکا می خواهد از طریق اروپا منافع ژئوپلتیک خود را تضمین کند چرا که رقابت تنگاتنگی برای بازار و منابع مالی و اقتصادی این منطقه در جریان است.

وی ادامه داد: تحریم برای هر کشوری شکننده است. تحریم ها برای ما هم شکننده خواهد بود اما این تأثیرگذاری قابل توجه نخواهد بود.

رئیس مجلس علیای روسیه با تأکید بر تلاش روسیه برای بی اثر کردن تحریم ها تصریح کرد: روسیه قابلیت‌ها و ظرفیت‌های بسیار زیادی دارد. هم اکنون زمان آن رسیده تا به نقاط ضعف خود نیز پی ببریم و ببینیم به طور خاص کشور دیگری وابسته هستیم یا خیر. علاوه بر این باید اقداماتی حقیقی صورت دهیم تا اقتصاد خود را حفظ کنیم و اجازه ندهیم تا تحولات نگران کننده در کشور ما رخ دهد.

ماتوینکو در ادامه اظهارات خود با اشاره به این نکته که بحران اوکراین با وضع این تحریم ها خاتمه نخواهد یافت، گفت: اگر این تلاشی است تا فشار بر روسیه افزایش یابد، ما بارها نشان داده ایم که این راه مذاکره با روسیه نیست. ما کشور خودساخته ای داریم. ما کشور بزرگی هستیم که نقش مهمی در اقتصاد و سیاست جهانی ایفا می کند. تاریخ نشان داده که نباید برای به زانو درآوردن روسیه تلاش کرد.

وزارت خارجه روسیه نیز اخیرا اعلام کرد: مسکو این حق را برای خود محفوظ می‌داند که در صورت اعمال هرگونه تحریم جدید، واکنش جدی نشان دهد.

رئیس مجلس علیای روسیه در این ارتباط تأکید کرد: اگرچه اخیرا شاهد تغییراتی در لحن و گفتار غربی ها بودیم اما برخی جنگ طلبان سعی دارند اوضاع را وخیم تر کنند و روسیه را از تمام جوانب ضعیف کنند، اما این اقدامات کارساز نخواهد شد. اگر ما را مجبور کنند واکنش نشان خواهیم داد، اما تمام تلاش ما این است که مانع از وقوع چنین امری شویم.
انتهای پیام/.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها