امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۴:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107968
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 32
«ملاذ المقداد»، نویسنده و تحلیلگر سوری در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق تصریح کرد: آنچه در آن شک نیست، اینکه رئیس ...

«ملاذ المقداد»، نویسنده و تحلیلگر سوری در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق تصریح کرد: آنچه در آن شک نیست، اینکه رئیس جمهوری آمریکا برایش خیلی سخت است، در قضیه مبارزه با تروریسم، طرفی را بپذیرد که بیش از 3 سال و نیم است با وی خصومت ورزی کرده، به ویژه آنکه واشنگتن هم اکنون تلاش می‌کند، در این عرصه خود یکه تاز باشد، تا هیبت و قدرتی را که در عراق و افغانستان از دست داده، مجدداً احیا کند.

مقداد گفت: اوباما نمی‌تواند به توصیه‌های مشاوران نظامی‌اش و همچنین پنتاگون مبنی بر هرگونه اقدام بی‌محابا علیه سوریه و دخالت در آن بدون موافقت دمشق بی‌توجه باشد، به ویژه آنکه سوریه در برابر چنین تجاوزی دست بسته نخواهد بود.

وی خاطر نشان کرد: آنچه در سخنان رئیس جمهوری آمریکا جلب توجه می‌کند، سخن گفتن از گروه‌های مسلح میانه رو در سوریه و تمرکز سخنانش بر اهل سنت سوریه است، گویی می‌خواهد به آنها در قبال خطر داعش اطمینان خاطر دهد و این امری پذیرفته شده برای دمشق نیست، چون رئیس جمهوری سوریه در هیچ یک از سخنرانی‌هایش تفاوتی میان طایفه یا گروه یا منطقه و شهری نگذاشت و از دید او همه مردم سوریه در خطر داعش هستند.

مقداد تاکید کرد: اوباما در واقع به این طریق تلاش می‌کند، به صورت غیر مستقیم این امر را القا کند که تهدید واقعی برای سوری‌ها نه از جانب داعش که از جانب نظام است.

اما در خصوص حملات هوایی که از آنها سخن به میان می‌آید و قرار است، واشنگتن ظرف روزهای آینده به آن اقدام کند، مقداد گفت:‌ بعید است که واشنگتن بدون هماهنگی با دولتمردان سوریه دست به هرگونه اقدام نظامی علیه سوریه به بهانه مبارزه با داعش بزند؛ باید موافقت دمشق را به دست آورد و هیچ اقدام نظامی بدون موافقت سوریه و فرماندهان نظامی آن ممکن نیست و با واکنش مستقیم دمشق مواجه خواهد شد.

وی همچنین گفت: عملیات‌های نظامی و موفقیت‌های ارتش سوریه در ریف دمشق و حماه و دیر الزور و دیگر مناطق سوریه پیام روشنی است به رئیس جمهوری آمریکا و کشورهای غربی که ارتش سوریه همچنان به تنهایی قادر به محافظت و حمایت از کشور است و اجازه نمی‌دهد به بهانه مبارزه با داعش یا هر گروه تروریستی دیگر به این کشور تجاوز شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها